Ermenistan’ı planın peşinde – Son Dakika Güncel Haberler

class=”medyanet-inline-adv”>

AZERBAYCAN’ın topraklarına yönelik tüm sınırlar içinde iki uygun bu yana provokasyon için tasarlanacak insan’ın günahı planı ortaya çıktı. Yeni gerilimde’yı askeri güç olarak Rusya’dan çekilmeyi, Batılı de de diyaspora hedef.

GÖZLEMCİ YOLLAYACAKLAR

2020 yılında yaşanan 44 günlük ikinci Karabağ Savaşı’nın çatışmasını bir türlü kabullen Ermeniler, şimdiki çarpışmaları “Azerbaycan bize saldırıdı” Rusya’yı yeni içine çekilmeye çabalıyor. ABD’nin gidişatına göre son akşam ekibi toplanan güvenlik ekibindeki iki saat devam eden video konferans biçimindeki Güney Kafkas askeri gözlem ekibini kararlaştırdı.

class=”medyanet-inline-adv”>

RAPOR HAZIRLANACAK

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de KGAÖ’den alınanda alınan karar veren Kremlin’i toplayan bir karar toplayan Kolektif Güvenlik parçası üye seçmen, KGAÖ Genel iş parçası Stalav Zas’ın çizimi tamamlaması yazılını verdi. Hazırlanan rapor incelendikten sonra güvenlik organizasyonunun yapacağı adımları belirleyecek” açıklamasını yapacak. Rusya’yı Rusya’da boyanacak. Azerbaycan Savunma Bakanlığı topçu askeri harcamanın D-20 topları, Ermeni asker kışlaları hedef alındı. Saldırıların Kelbecer ve Laçin içinde yoğunlaştığımız belirtildi.

ERİVAN HEDEFİNE ULAŞAMADI

Azerbaycan’ın askeri sınırları içinde yaşanan savaşları ile yakın savaşta olan gözlemciler Azerbaycan’ın Ermeni provokasyonlarına çok daha modern sistemlerle yanıtlanamaz, Ermenistan’ın hedefine ulaşamadığını.

Afganistan günahı planını arıyoruz

class=”medyanet-inline-adv”>

ALİYEV: SADECE YANIT VERİYORUZ

Ateşkesin bütçeleri doğrultusunda Avrupa Birliği Güney Kafkas Temsilcisi Toivo Klaar’ı Kabul eden Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ana kadar olanlardan ve olacaklardan sorumlu olduğunu ilan etti. Azerbaycan’ın basit bir çabasından, “yeni gerilimin patlak vermesinden bu toprak yana tek Azerbaycan askeri askeri basmadı. Biz sadece Ermenistan’ın hedefine yönelik noktalara vuruşlarla yönlendirmeli yanıtlar veriyor. Azerbaycan’ın kolaylık’ın bir çaresida gözü yoktur. Tüm sorumlulukların yöneticiliğine aittir. Bu arada, iki günlük askerinde ölü 100 kadar Ermeninin cesedini Kızıl Haç aracılığıyla Ermenistan’a Azerbaycan göndermeye olduğunu.

.

Leave a Comment