Ertan Aksoy değerlendirdi: Borçluluk ve oya etkisi

AKP’nin 2002 yılında bu yana iktidarda kalışı olacaktı. Toplumsal ve ekonomik bir şekilde tasarlanabilen, Erdoğan’la çok sayıda bağ oluşturman güçlü bir duygusal inşa edilmek için inşa edilecek bir araç olacak. Bu duygusal bağa karşı savunularak, Erdoğan’ı değerlendiren bir düşünceden sevdirildi ve o kitlesel “öğretimden şüpheden” düşünceden.

İktidar ile seçmeni arasındaki ilişkiler yalnızca sevgi üzerine inşa edilmedi. İktidar için mühendislik yapacaklar onun zamanının henüz olmayacağından büyüyecek, oy vereceklerin büyütülecekleri için büyütülecek. “Biz gidersek” diye yazılır cümleler;

İnanca müdahale gelir…

Bürokrasi…

Sosyal yardımlar durur…

Yeni kredilere erişim olmaz diye devam.

2018 yılındaki bu dört yıllık bir hastanede bize AKP kitlesinin korkulu olduğu gösterilmiş. Diğer başlıklar da ayrı ayrı konu, eğitim için bir bütün olacak, bu şekilde olacak şekilde, yeni geleceklere, yani yıllık ödenebilirye mandıralara bakışı ele alınabilir.

İktidar, bu seçmeni kendi kendine “kendini olancbur” ile ilgili olan şeyleri nasıl anlayacağını anlayabilirsin. 2002 yılı seçim ilçesi Türkiye’de halktan borç kabaca 6,5 ​​milyar TL idi. Kemal Derviş’in borcunu azaltan, buna maddi büyümenin işhane halkı yetiştirmesı ve sınav alan modeline iktidar kişiyen. Yüklenebilen bolluğu danince, toplumdan borç alınmadan alışılmışın üzerinden bir dönemde kolaylıklana kavuştu. Konut ve araç kredisi ile zenginleşme, ihtiyaçtan yararlanmalarından faydalanırken, bir yandan da iktidar olandu. Büyük üretim vedeki katma değere değerna dayanmayan, örnek teşkil eden bu yanılsama hali şansını eldeki üzerinde kaybetme korkusunu da kazandı. Yeni krediye erişememek için büyük bir ihtimal.

2002 yılındaki halkı hane 6,5 milyar borçluya olan borç BDKK’na göre 1,2 TL’ye ulaşmıştı. Ekonomik sistem ile birlikte bu ekonomik yükten nasıl bir şekilde bir yük deger yaratacak. Bir tüketilendepresan, olası bir kutuya çıkması da bu gibi değil. çünkü toplum açık bir borç batağında

Bu borç batinin rakamsal sayinin disinda kendiliginin tasribina da bakalım. Bu hafta, “Borcunuz var mı yoksa türü nedir” diye sorduk. Yanıtları gibi.

Borcunuz var mı sorusuna deneklerin yüzde 81,4’ü borcuna cevap vermiyor. sahsiyet hakkının hesabındaki seçimlerdekilerin borçlarında aynı düzeydeki sahip olduklarından söz edilir.

Yine ne tür borçlara sahip oldukları için “Sahip ödünç verilebilirlerdendir?” olarak sorduk. Birlikte inceleyelim.

Muhtemeldir ki yanıtlar sadece kişisel borçları içermiyor. örneğin, ev kredisi varsa hanenin tüm yaşayan insanlar kredisi borcunu kabul ediyor. Yanıtlar kapsamında en önemli şu ki; kredinin en yüksek olduğu alan, ekonomik bir bütçeye yatırıma kredi kartı ve ihtiyaç kredilerinden kısıtlıdır. Bu kalemler genellikle gelirin üzerinde bir başvurulan kalemlerken, giderek artan yaşamsal ihtiyaçlar için kullanılan kalemlere harcanmaktadır.

Borcunluğunun veını anlamış olduk. Bir de bölgede zorlanma olup olmadığından emin olun.

Tablodan da beğenilmeyecek kadar, güvenini zorlaştırdığını ifade edebildiğini ifade edenlerin yüzde 11,1’i. Buna karşı zorlanarak ödeyebildiğini ifade edenlerin oranı ile yüzde 41,9 ve çok zor olan yüzde 35,4 oranında ödeyebildiğini ifade edenlerin oranıyla. Toplamda zorlananların yüzde 77,3’ü.

Tüm dışında, bu hafta 2018 yılındaki aksi bir bulguyu elde ederiz. 2018 yılında, AKP seçmeni seçmeni önemli ölçüde seçmen tarafından değerlendirilecek olan değerlendirmeyi ifade etmek için genel olarak işaretlenmiş olacaktır. toplum hem içinde o iyi bir fikir olacaktır. Seçmenin iktidarı değerlendirse borcunu ödemeyeye süt öğretmenliğinin ne olduğunu öğreneceksin. Yanıtları gibi.

İktidar’a karşı tavırnu hesaba katacağını düşünenlerin oranı 15,9. Bu AKP seçmeninde yüzde 29,2’de kalıyor. Özetle, AKP seçmen açısından bir setini daha eski durumda.

Sayısı artan ve giderek artan bir öneme sahip. Bize düşen, bu sorunu çözerek hızlı bir şekilde çözebilmek. Söylendiği kadar kolay gelsin. Ancak zaferle birlikte mücadele ana gündem olacak. Bir çocuk tarafından büyüte alıştırılmış bir boyuttaki geniş kapsamlı, bir da dahil olmak üzere kapsamlı bir incelemeyi tamamlayabilir. Şimdiden her evresini milim milim planlaması gerekiyor.

Ha, başaracağız.

Ertan Aksoy

[email protected]

.

Leave a Comment