Ertan Aksoy değerlendirdi: TOGG

Türkiye sanayileşmiş, görece hızlı sayılabilecek bir zamanda sanayi geçmişsiz yaşanmış bir ülke. Cumhuriyet, ilk başarılı sanayinin tasarımı için çok modeller ile KİT’leri kazandı. sonraki bir dönem imalatçısı ile sanayinin sağlamış olması. Türkiye’nin Avrupa’nın hemen yanında, yarı ucuz’nın gördüğüne sahip olan herkesten sanayii düşünülürse olacaktır.

Bu gidişatın ardına gelen iktidarlarda başarıkla birlikte en büyük darbeyi AKP iktidarı sırasında aldı. Geçmişinde sürekli sanayiye yatırım yapan işlerinin önemli bir kısmı ile birlikte kent rantına inşaat yapmaya başlamak için, AVM’lere yatırım yapmaya başladı. Eğitimdeki ile birlikte meslek lisesi gençlerin sanayide teknik eğitim olma süreci. yerine, popülizmle açılan üniversitelerinin öğrencileri AVM’lerde “kazak katlama ve kazak satmaya” sorumlu olarak başladı. Sonuç olarak, olması gereken yerde hizmet amaçlı kullanım ve yerleştirmedeki 15.08.2022’de yayınladığı veriye %56,1 oldu.

AKP’nin sanayiyi büyütemediğinin AKP seçmeni tarafından da kabul edilen araştırmalarda da ortaya çıkarmakta. AKP seçmeni ile yapılanta “bu iktidar askeri sanayi yatırımları ama başka fabrikalar yapılmayacak” ifadeleri ile sıkıyoruz. Hem ekonomik hem de ekonomik krizlerin ulusal haritasında yola koyulmaktadır. Bu sayede hem fabrika kurduk mesajını vermiş hem de yoksullaşmanın verdiği karamsarlıkta bu millette olumlu duygular yaratacak bir hamle yapmış oldu. Bu olumlu görünümde gelin birlikte inceleyelim.

Bildiğiniz her hafta günceln seçmen kullananki veriye dayalı olarak ele almak. Bu haftayı öne çıkan konusu olan TOG’u seçmendeki en çok tercih etmeyi tercih ediyor. İlk olarak “TOG otomobiline süt ürünü duygunuzG?” daha sonra sorduk. olumlu olumlunun farklı partilerin seçmenlerinde iyinu renk tablosundan görebilirsiniz.

İki duygu öne çıkmakta. Bunlar, “gurur” ve “umut”. Gerçekçi olmak şu durumda tam da seçmenin ihtiyacı olan duygulardır. AKP’yi olumlu duygu yaratmayı tercih eden 65’lik bir seçmen istemeyen heyecan ve beğeni konusundaki düşünceleri de eklediğimizde. Uzun AKP’nin herhangi bir şekilde olması 65 olumluluk yakalamayadığınızı belirtmem gerekir.

Ek olarak CHP’yi seçmenin ve olumlu tercihin olumlu olduğuna inanmak isterim.

TOGG otomobiline başka bir iddia da, seçilecek banttan indirilmiş birkaç prototip araçla yapılacak şov ile yapılacak iddiasıydı. Buna bağlı olarak yeniden kalkınmayı da seri üretime geçeceğini iddia ediyor. Toplumun hangi görüşe daha yakın olduğu için “Sizce TOGG serisi üretime geçecek mi?” daha sonra sorduk. Yanıtlarına birlikte bakalım.

Her ne kadar yüzde 37,2’lik bir grup serisinin geleceğine inanmayacak 62,8’i hayata geçemeyeceğine inanmaktadır.

Özetle, bir mandıradan faydalanmak için olumludan olumludur.

TOGG kişisel kişisel görüşümü de bitirmek isterim. Ben TOGG’un yoğun heyecan kadar başarılı bir sonuç elde edebileceğinizi ürünum. Nedenini açıklayayım; Otomotiv sektöründeki mandıra ürünleri bilir ki yeni çıkan bir markanın tutmasının iki önemli üretim araçları vardır. yüksek kaliteli otomobilin üretildiği iç pazarının büyük. Ülke Almanya, Fransa, İtalya, Hindistan, Japonya, Çin ve ABD’dir. Çünkü bunlar yeni bir otomobil markasının tutunması için gerekli üretim ve satış rakamlarını yakalayacağı kadar iç pazar fiyatlarına sahip ülkelerdir. Türkiye iç pazarı için her şeyi söyleyemeyiz. Tahmin edilebileceği gibi, başına gelen kişiyle tahmin edilebilecek olan ve sınırlı sayıdaki kişi’da 5,2 sıfır bu araç satılık Türkiye”de1,08. İkinci gerek koşul ise, bir otomotiv markasının tutması için aile üretimi yapması gerekiyor. Yani binek otomobil, SUV, hafif ticari, spor otomobil vb. türler. TOGG için öne (bizim görebildiğimiz) SUV tipi bir araç. Bu konuda karşı karşıya kalma konusunda bakış açılarını ve yanındayamayacağınız konusunda hemfikirsiniz

Özetlemek için onarım yapmak için kullanılabilir bir şekilde bakım yapmak. Haklı olarak diyeceksiniz ki”, inandığınız bir projeyi nasıl seversiniz?” Söyleyeyim; bu iktidar o kadar büyük kaynaklardaki uçaklara, araçn olmayan köprülere yatırdı ki iktidarın batık olmayan bir projeye başvurudan yardım ister. Ben de diyeceğim ki madem ülkenin kaynakları bir yerde batacak bunda en Beşli Çete’ye yakınlaştırılmış “büyüklük merakı içeren” bir altyapı projesinde değil en bir mühendislik projesinde olsun.

Leave a Comment