Eski AKP’li başkan seçilenle ilgili evrakları yakarken yakalandı

Çorum’da alıcıyla ilgili ‘resmi olmayan’ evrakları yakarken yakalanan eski AKP’li Fevzi Demir alındı.

Eski AKP'li başkan seçilenle ilgili evrakları yakarken yakalandı
Fotoğraf: ANKA

Abone Ol

Google Haberleri

Çorum’da önceki dönem AKP Akkent Mahalle Başkanlığı Fevzi Demir, şehir içi boş bir sektör seçicile ilgili “resmi olmayan” evrakları yakarken polis tarafından yakalandı. Yanmış renkli baskılı görüntülerin üzerinde okul adı ve “il genel meclisi” oy takibine ait bilgiler görülmektedir.

ANKA’dan Erkan Karaca’nın haberine göre; Çorum’da geçen dönem AKP Akkent Mahallesi Başkanlığı yapanlar Fzi Demir, seçilenle ilgili evrakları yakarken polis tarafından yakalandılar. Edinilenlere göre; Tahmin edileceği üzere, eski ekin yolunda ilerlemeye gelen polis Fevzi Demiri ile ilgili hedeflere ulaşılmaya başlandı.

Polis AKP’nin incelemesini yaptığında, telefonla İl Başkanı olan Ahlatçı’yı arayarak bilgi veren Demir, evrakın parti tarafından alınmadığı ve oyların yazılmadığını söylediğini söyledi. Demir, AKP İl Başkanı Yusuf Ahlatcı’ya bilgi vermenin, konuşmaları için kabul polislere verdi.

Polisin “Siyasi fabrikaz var” sorusuna “Önceki dönem mi AKP Akkent Mahalle Başkanı” yanıtını veren Fevzi Demir, kağıtn eski olduğunu ve ona işaretken polis bir kısmı yanmış el koydu. Fevzi Demir, askeri arazikola götürüldü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, herkese hakikati ulaştırarak gerçek bir demokrasi ve özgürlüğün yeyine katkıda bulunmaktır. Bu büyük ölçüde büyüten elde geliri, iyi bir gazeteciliği hayatta kalmak, daha iyi bir gelecekle güncellenecek bilgiyle büyütülecek ve büyütüleceklerimiz. çünkü banka parası şişirmek zorunda; bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza sorumluluğu bilinciyle devam ediyor.

Bu yolculukta bize kalkınmak ve bir gün habersiz kalma için

Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; başarılar güçlü, başarılar özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment