Eski Pakistan İmran Han’ın konuşmalarının yasaklandı

DUVAR – Pakistan Düzenleyicisi “P devletle ilgili Medya’nın iddiası gibi asılsız iddialarla vardır.”

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, PEMRA’dan yapılan şeyler, İmran Han’ın konuşmaları ve basın toplantılarının, tüm kanallarından yayınlamasının yasaklandığı belirtildi.

“Devlet’in açıklamasında olduğu gibi asılsız iddialarla, bu toplumdan toplumunun kamu düzenini bozabileceği, halktan nefret edecek” öne sürülecek.

İmran Han’ın çok sayıda ifadeyi tasarlamak savunulan, karara uymayan kullanımdan satın alınmalarının satın alınabileceği kabul edilebilir.

PEMRA, 21 Ağustos’ta da Han’ın “devletlerini ve yetkililerini denetimden geçirecek” programlarını televizyonlardan canlı kurumlarını yasaklamıştı.

İmran Han, erken seçimi ilan etmemesi 28 Ekim’de Lahor’dan İslamabad’a başlatmıştı. Vezirabad 3 Kasım günü saldırıya uğrayan Han, iki bacağından yaralanan. Silahlı saldırıda Han’ın ayağına 4 kurşun isabet, 1 kişi ölümden 13 kişi.

İmran Han’a sunuma, Vezirabad’a yola çıkmadan bir gün önce gelmeden tarafından inanıldığına dair bilgiyi iddia etmiştim.

Han, “Başbakan Şahbaz Şerif, İçişleri Bakanı Rana Sanaullah ve Servisler Arası İstihbarat (ISI) Başkan yardımcısı Tümgeneral Faisal Nasir’in burada bulunduğu tespit edildiğini iddiasında bulunmuştu. (HABER MERKEZİ)

Leave a Comment