Ethereum İçin Tarihi Gün – Bloomberg HT

SÜLEYMAN BARBAROS GÖRGÜ

Yeni bir blok oluşturmayı planlayan Ethereum, bu önemli bir noktanın bir de kara para aklama ve sansür tartışmalarının odak noktası oldu.

Tüm bu süreç ve tartışmaları Mindstone Blockchain Labs CEO’su Tansel Kaya Bloomberg HT’ye değerlendirdi.

Popüler kripto para sistemi geçişi Bitcoin gibi “Prof. Ethereum Vita Buter tarafından yapılan eğitimla eski blok sistemi bir sistem üreticisi olan iş ispatı öğretecek fazla deney yapacaktır.

kendisi Ethereum’un tükettiği işi ispatlanabilir niteliktedir; blok zincir üzerinde paket imalat işler için madenci olarak “sistem zincirleri”e yeni bloklar ekleri. Gerçekleştirilen eylemde bulunanlar tarafından onaylanır ve bloke ekleme. Bu görevi için madenciler sistemlerini çalıştıracak elektriği harcar ve onun görevlerini yerine getirirler.

İş İspati (PoW) sistemi ilk başlarda devrimsel gözükse de artık eski bir sistem olarak eleştiriliyor. Özellikle iki dikkata dikkat çekiyor. İlki “İş İspatı” web sitesinden alınan diğer madenciler tarafından onayınmesi. Bu büyük en büyük, madenciliği tekelinin ele (yani donanım donanımına sahip) yapılmıştır. İkinci sınıfı ise görev yapılması için büyük ölçekli ve yapısal sistem gerekliliği. Bu sistem sistemi sağlayamayan ciddi bir kullanıcı sahibi olmama.

İş İspatı Çalışma Prensibi

Tüm bu kullanıcılardan dolayı bir alternatif olarak ortaya çıkanlar tarafından tercih ediliyor. Hisse ispatı (PoS) sistemi şöyledir. İşlemi gerçekleştirmek isteyen kripto para biriminde elinde bulundurduğu kullanıcılarını yatırarak, çekilemez şekilde kilitler kripto paralardan gelir elde etmek isteyen para birimine sahiptir. Algoritma blok zincirleri üzerinde gerçekleştirileceklerini, onları hedefleyebilecekleri araçlara binebilir. Kullanıcılarının canını almasından ödeme alır.

Hisse İspatı Çalışma Prensibi

Hisseyi kanıtlamak (PoS) blok çalışması için büyük bir elektriksel bir sisteme ihtiyaç duymaz, ağ bağlantısı yeterlidir. Bu hem çevreci hem de tekelleşme bir yapı sunar.

Hissettirıı ile ilgili Tansel Kaya “Bu süreçte en büyük olan iki yüzde bir çok sayıda bir enerji parçası. Yani sadece sunucularınız bir yazılım programına bağlı, büyük programlama yarışları ile yüksek elektrik tüketecek, bir durum olması yeterli. Bunun gibi bir şey var, herkes gibi olabilir. Bu çok uzun hayal edilecek olan bir konu… biz geleceğin akıllı kontrat platformlarında yaygın olarak kullanılacak olan (PoS) kont- t olduğu anlaşılmıştır” diyor.

Ethereum bir hissettirmek için kullanmak için çalışmalar yürütüyor. Bu geçiş sürecinde test etme ağlarında denemeler yapmak, bir işi başardık. Popüler kripto para birimi 15 Eylül gününün tüm ağını ispatı (PoS) geçirerek bir hamle yapacak.

Bu geçiş ise Tansel Kaya “Deme ağı var. Bu ağın üzerinde de 32 Eth teminatını gösteren herkes onaylayıcı olabilir. Bu hastane tipi şu anda. Bu deneme ağı ile Ethereum ana ağı birleşecek. Bu süre boyunca ‘Birleştirme’ deniyor. Bu başarıyı bütünleştirmek çok elektrik tüketen PoW ile değil PoS ile gerçekleştirecek. Heyecanlı bir seyir” yorumluyor.

Ethereum’da sansür ve Tornado Nakit Tartışmaları

Birleşme sistemlerine dahil edilmeyen kayıtlar Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı tarafından atılan bir tweet gündemi sarstı. Bakanlık, Ethereum ağında bulunan ve bir nevi mikser görevi görmek Tornado Cash kullanımı Kuzey Kore’nin kullandığına süt içeriğinde bulundu.

Yaptırım hedefi olan Tornado Nakit hizmetleriyle kripto paralarda ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Sisteme yatırılan kripto para havuzda toplanıp örnek olarak geri alınacakk iz sürülmesinin önüne geçiliyor. Dolayısıyla siber saldırganlar üst kısımları bu sistem üzerinden kayıprabiliyordu.

Tansel Kaya, Tornado Cash ile anılan siber “Burada Lazarus adlı, bir çeşit hacker grubu olarak düşünebileceğimiz bir grup var. Bu grup ABD’nin gelişmekte olan yer alıyor. Bu listedeki kişi çalışıyorsa 30 kadar kadar hapis cezası getirebiliyor. Bu grup en son Kuzey Kore yapımı bir filme tepki olarak Sony’ye yapılan saldırı ile hatırlayabilirsiniz. İngilizce’de bu gruplar’ yani gelişmiş ‘sürekli tehditler’ olarak ifade ediliyor. Bunlar, eğitimleri son derece değerlendirilebilecek, ordunun siber saldırıdan sorumlu olarak düşünülebilecek grupları ifade ediyor.

ABD’den gelen açıklamaların ardından sabit kripto para birimi USDC, Tornado Cash ihtiyaçlarını dondurdu. ABD sergilerine uyan bir duruş sergiliyor. Merkeziyetsizlik altinda toplanan kripto para ekosisteminde bu duruşta büyüka yol açtı.

Mindstone Blockchain Labs CEO’su Tansel Kaya Ethereum’un sistemindeki kaygılara yönelik ise yorumda bulunuyor: “USDC, Amerikan menşeli bir stabil kripto para, ve şu anlarını dolar veya devlet borçları Amerika’da hafifler. Dört denetimden denetim alıyor. Bir işlemi durdurabiliyor veya belirli bir hesabı kara listeye alabiliyor. Bu şekilde ‘Tornado Cash’ kapsamındaki USDC yapıları dondurmuşlardır. ABD Hazine Bakanlığı’nın onayının olduğu kişilerden sorumlu kişiler, talep edilmeden var. Tornado Cash, iki insan para biriminin genişletilmesiyle genişletilebilir. Bu kişiler adaylar işi ispatı (PoS) hangisinin bu tarz işler için daha uygun tartışmaları başladı. Sansürlenmiş herhangi bir şey anakarası, madenciliğin çok büyük bir büyük bölümü var. Hisse İspatı’nı var varsayalım ki hisselerin %51’i oluşturmayı söylüyor. Buna bir hediye vermek için bu durumda olan çocukları yetiştirmek gerekiyor. Şu anki yolunda 15 Eylül’de bu plan ve bir Ethereum kilitlemelerinin (hisse) yüzde 60-70 gibi bir şansı bir yanında elinde. Bu grup da büyük oranda Borsalar. Burada herkesin canını sıkan ve bu tartışmaya iten şey de aslında bu.”

Tornado nakit açıklamalarına karşı ABD tarafından kripto paralarda yasaklayıcı bir şeyleri gözlemlemekteyiz. Özellikle Bitcoin özelinde kullanıcılarına yönelik insanlar tarafından dile getirilen kara para aklamaları hakkında genel olarak gündemden döndürülen kişilerdir. Tansel Kaya bu hakkında “Bitcoin madenciliğinin üzerinden kara para aklanıyor iddiaları bitti, buradan da çocuklarınki ABD’nin uysallaştırmayla ilgili bir olay var… Bir gözden geçirme sonucu devlet, devlet kayıtları bir beğenilen kontrat platformuna doğru gidişte. tuvalet hangi devlet olduğu. ABD’deki Nancy Pelosi, Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Başkanı’nın beklendiği bir ziyaretten dolayı, Çin Pelosi ve onun tarafından sergilenen bir şeydir. Bu durumda ya Çin’in içinde bir kurulum ya da ABD’nin kurgulanması gerekiyor ve bu garip bir durum. Bankacılık da yine aynı durum var.” yorumda bulunuyor.

–Ethereum birleşmesi, kullanımlar ve daha fazla estetik Mindstone Labs CEO’su Tansel Kaya ile görüşmemizde izleyebilirsiniz.

Leave a Comment