Faik Öztrak’tan ‘Borsa İstanbul’ fuarı

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Faik Öztrak, Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu. Bankaların oğlu 1 yıldaki kârını 5’e katladıklarını ifade eden Öztrak“Milletin elindeki avucundakine göz diken bu yönetim, darı yandaşlarını ve faiz lobilerini abat etti. dedi.

Öztrak’ın paylaşımları şöyle:

1) “Faiz sebep, enflasyon sonuç” safsatası en çok kime yaradı? Elbette faiz lobilerine ve yandaş batık-zombi şirketine. Milletin parası, hazırlamaları pullanırken; Bankalar ve batık yandaş şirketi abat edildi.

2) Bankaların kar oğlu bir 5’e katlandı. Geçtiğimiz yıl Temmuz’unda 40,2 milyar TL olan bankaların net kari, bu günde aynı günlerde 207,9 milyar TL’ye çıktı.

3) Yüksek şişirme darı satın alma yetkisi artık bitmiyor. Az çocuğunun dişlerinin dişlerini artırdığını da ezdi. Konut alabilen konuta koştu. Konut fiyatları uçtu. Milletimizin ev alma hayalini bile çaldılar.

4) Milletin elindeki avucundakine göz diken bu yönetim, milletten aldı, yandaşlarını ve faiz lobilerini abat etti. Cumhuriyete bir servet transferine imza attı. Milletin alın terini, emeğini yetenek çabasını bile isteye enflasyona ezdirdi.

5) Hatalı ekonomiyle darı tasarruflarını enflasyona ezdirenler tamamiyle eskimekte. Borsa İstanbul’u darının soyulduğu bir Gazinoya modelleriler. Borsadaki manipülasyonlara sadece gidişler, bir de manipülasyonlara su taşıdılar.

6) Bizzat Nebati Bakan, Borsadakile olası bir övünme, küçük tüketicia boşaltmaklerinirken isteyen manipülatörlerin ekmeklerine yağ sürmeye devam etti. Bakan, Bakanlığını bıraktı. Fon yöneticiliğine soyundu. 11 Eylül’de tweetlerden hemen sonra, borsa tepetaklak yavaşlamaya başlayın.

7) Özel kamu bankalarının hisselerindeki fiyat hareketleri anormal ötesi. Peki bu bankayla ilgili? Elbette Nebati Bakan ile. Nebati Ekonomin küçük küçük gelya “gel” gelişBorsanın ardından, bu paylaşımlarda yüzde 34’e varan etkilendi.

8) Son bir ayda özellikle kamu bankaları ve mali endeksinde Borsa İstanbul’da yaşananlar çok büyük bir skandaldır. Tasarruflarını yüksekten kurtarmak için için tasarlanmış.

.

Leave a Comment