Fanatik yazarları Kasımpaşa – Galatasaray maçı yazdı! Kerem’e övgüler…

Süper Lig’de devam ediyor. Galatasaray ‘da kazanmaya devam ediyor. Geçen hafta Gaziantep haftası ile hafta karşılaşması 2-1’le geçen Kasımpaşa deplasmanda karşı geldi. Sarı-Kırmızı takım mücadeleyi 3-2 kazanarak çıkışını sürdürdü. 5 haftadır sessiz olan Kerem Aktürkoğlu iki harika gol atarak maçın kazanılmasında büyük rol oynadı. Karşılaşma sonrası Fanatik yazarları Kasımpaşa – Galatasaray maçı değerlendirdi.

MEHMET DEMİRKOL: KEREM O EŞİĞİ GEÇTİ

Kerem’in 2. golü sadece çok iyi bir vuruş değil. Anı okuma konusunda olabileceklerinin de güzel bir örneği. Gomis savunmayı sola çekerken en uygun kaleci Ertuğrul’u tek ayak üzerinde yakalayabileceğini gördü. Anında verilir. Öyle sıkıdan, ayağının içiyle. Anında. Kimse için bir şey yoktu. Hızlı, basit, etkili. Ve tabii ki becerili. Geçen zamanla ilgili’ insanlarla oynayan o oyundan10 daha iyiler. Bunun üzerine düşünmeli’ demiştim. Eğer bu goldeki sadeliğe bir geçiş yapabildiyse, yani artık o eşik geçildiyse Kerem artık o oyuncu olma ihtimalinden bahsediyorum. Sahip olduğu özelliklerden basit ve düzgün şekilde tutulma zor. Ama kendi adı karışıkken biraz sıkı bir markaja bile olmuyor.

rekor kıranlar

Kasımpaşa 2 hafta üst üste kazandıktan sonra dün geceydi. Galatasaray orta sahasını uzun toplarla by-pass etmek istediler. çıkarken hep bir eksik yaptıklarını gösterdiler. Topu çok isteyenler. Ama Aanholt’un geride kalan Boey’nin önde gelen olduğu gibi bir anlam ifade etmek için öğrenciler açıklarını açıklarını çözmek zor. Bunu, öne çıkacak Galatasaray’ın savunmasını biraz daha önende dahi yapamayacaklar. Galatasaray topu sahada, ceza içine yerleşti. Bu anlamda rekor da kırarlar. Ancak bir şey eksik kaldı. Bunu kopuk kopuk yaptılar. Akın sürekliliği sağlanamayınca kampanya bu maç sonuna kadar açık. İkinci yarıdaki fark. Bir de ilk yarıda takımı driplingle ileri yönde Celina’nın oyundan çıkması.

OĞUZ DİZER: PAŞA PAŞA…

Galatasaray zor deplasmanı paşa paşa atlattı. Atlattı da Bahoken’in 16’da nefis gol ‘Kasımpaşa Şenol Can yönetiminde başarı trendine, yine devam mı?’ dedirtti. Topa çok az sahip olmak durumundadır, sıcak bir şekilde, gitmekte olabilir mi? Aslan’ların Aslan golcüsü Gomis, 20’de Yunus asisti neticesi vaziyeti 1-1’e getirdi. İlk yarı sol kanatta manzara arz ederken, sağ taraf coştu. Hele hele Boey. Topu yarışmalardan kazanan ve doğru kullananlar. Aslında SarıKırmızılı futbolcular, savunma ve orta alanda pas kalitesiyle yaşattıkları güzellik günlere tüm gün boyunca hücumda da değerler ve katacakları uğurlarını verdiler.

Hem can hem 2 aşhane gol

İkinci yarı neden yok sol kanat, Kerem ile hem can de 2 harika gol buldu. İlk golde Oliveira asistinde 50’de ağları bulan yıldız, 69’da tek kelimeyle harika bir şut attı ve harbiden zaviyedeki bir örümcek ağını aldı: 1-3. Kasımpaşa centilmence, yiğitçe futbol oynayan bir yapı.Duruş, tartışma ve centilmence tartışmalarını kutlamak gerekir. Son derece hedefli, keyif veren izleyenlerde futbol ve sportmenlik tadı veren 90 dakikaya imza artıları. 90’da Sadık’ın artığı kafa golü heyecanı getirse, sonundayi değiştirmedi Kasımpaşa… Sarı-Kırmızılı’lar dün gece çok net bir mesaj verdi: ‘Biz şampiyonluk canına yeni hayal edilemez, ara hayalkuz canına 2-3

ERMAN ÖZGÜR: KEREM PATLAMASI

Galatasaray’ın ortacumına zaman zaman da olsa Kasımpaşa da ayak uydurunca sahaların olaylarında bol olaylı bir ilk kazayla karşılaştı. Özellikle Yunus’un içine sığmadığı Galatasaray’da, Oliviera, Kerem biraz dikkatli olsa 4-5 gollü bir devresi normal kabul edilebilirdi. Kasımpaşa’nın çok güzel organizasyonda Ben Ouanes’in içtiği Bahoken ile okulları gole, Gomis’le yetiştirildi. Oyun ve pozisyon konusunda net şekilde üstün olan Galatasaray, sınıflı performansına sahip olan tabelaya yansıtamadı.

Kalite ve oyunuı…

Yine de ikinci yarıya golle gelmek Galatasaray oldu. Maçın en iyilerinden Oliveira’nın nefis pasını gol Kerem kaderin gidişatı da görünüşte attı. Bu etkiyle de render en gollerinden biri nefis bir üst vuruşla Kasımpaşa ağlarına güzel beklenen yaklaşanı yaptı ve kopardı. Aslında maçın olarak genel görünümü ilk yarı ile aynıydı ama tek fark bu kez devrede Kerem vardı. Son Sadık’ın golüne rağmen Galatasaray oyun kalitesi ve Kerem’in dönüşüyle ​​kazanmayı bildi. Boey, Oliveira ve Torreira günün diğer öne çıkan isimleriydi.

TUNÇ KAYACI: KEREM’İN DÖNÜŞÜ

Galatasaray ritminde bir durumda. Dün de Kasımpaşa’da zaman zaman dalgalı bir performans sergiliyor. Geçen sezonki takımlardan bazıları tamir edildi. Özellikle orta alan kurgusu planlanma ama tepedeyken çılgınlık sürüyor. Yeni ikilen kafa golüne bakınca bunu çok net görebilirsiniz. Bir de çabuk oynama ve tempo konusunda yine yeterli seviyede değil. Tabii ki 8 Eylül transfer bitti ve bundan sonra Okan Buruk daha çok yönlü de anlamda yoğunlaştıracaktır. Şimdilik sağ kanatta işler iyi gibi ama sol kanatta tam bir sağlanmış gözükmüyor. Yine de Kerem adına iyi bir maç için diyebiliriz önceliklere göre.

kaliteli ara pası

Dün gece Galatasaray’ın ikinci gol kalitenin ne kadar olduğu görülüyor. Gomis kafa ile indirdi Mertens tek pas Oliveira’yı gördü. Portekizli’nin kaliteli ara pası ve Kerem’in çabukluğuyla ve de oğlu atışıyla birleşti. Sanırım Kerem bu sezon bir türlü olmadıklarını dünyeye sığdırdı ve mükemmel gollerle ilgili bir geri dönüş yaşandı.

METİN KARABAŞ: KEREM’İN GECESİ

Son lig maçında Gaziantep FK’yı 2-1 canlandıran Galatasaray, Kasımpaşa’ya konuk oldu. Okan Buruk bu mücadeleye cezalı Abdülkerim’in yerine Emin’e forma vermeye başladı. Buruk, kazananı bozmamayı tercih etti. Karşılaşmaya Galatasaray iyi başlasa da Sarı-Kırmızılılar bir aşırı fazla pas yaptı.

dengeyi bozamadılar

İlk on dakikayı kendi içinde yarı yolda Kasımpaşa ise bu bölümden daha fazla ön bölgede görülüyor. Ev sahibi takımda 16. Ben Quanes ortaladı, Bahoken kafayı vurdu ve Kasımpaşa öne geçti: 1-0. Galatasaray bu golünunu kısa sürede atlattı. 20. Yunus içini içeri çıkarttı, Gomis başarılı ve skora geldi: 1-1. Eşitliğin ardından iki takım da ortası erken, tempo da zaman arttı. 29’da Oliviera ceza sahası dışında, top direkten dönüşü. İlk yarı tarafından özellikle Boey ve Yunus’un görevi hedeflenen da etkili kullanan Galatasaray, ceza alanından sık sık savaşmak için skoru savunmayı becerir. İlk yarı 1-1 sona erdi.

Orta alan girdi

Sarı-Kırmızılılar ikinci yarıya daha etkili başladı. Olivie’yi orta sahada ve Torreira ile tamamen başa çıkamadı. 50. Oliviera ceza arenasına koşmak Kerem’e oynuyor. Kerem düzgün vurdu ve takımını kapattı: 1-2. Golden sonra da Okan Buruk’un takımı geniş bir ortamda yaratıcı oldu. 67’de Gomis altı makarna vurdu, Ertuğrul oğlu ve kornere tokatladı. 69’da Kerem çok uzaktan ve mesafeye çıkarttı: 1-3. Buruk’un takımı bu golden sonra da uğraşmaktan vazgeçmedi. 90. Sadık cezasında vurdu ve tekrar bire indirdi: 2-3.

Bu sezonki oynayan oyuncu Galatasaray, Kasımpaşa’yı savunmadı. Sarı-Kırmızılılar ilk yarıda bitiricilik konusunda daha başarılı olsa daha farklı bir skor ortaya çıkabilirdi. Galatasaray sahadan 3-2 galip ayrılan ve üç puan hanesine silindi.

.

Leave a Comment