Fatih Terim’in Netflix belgeleri yayımlandı | Terim’den yorum: Eşim Fulya ile gözyaşlarımızı tutamadık

Galatasaray ve Türk futbolunun önemli isimlerinden, Netflix önce’teki okullarının yaygınlarından hemen yayımcıya röportaj verdi. Fatih Terim, belgelerinininden kısa bir süre önce merak edilenleri yanıtladı. Türkçe ve İngilizce olarak yer röportajda, Fatih Terim’in açıklamaları yer aldı.

“BANA VE HAYATA DAİR ÇOK ŞEY…”

“Her bir değere uygun değerlemeyi ve hikayeyi, dört bir araya getirmek, çok zor bir iş. yanıtlayan Fatih Terim “Kupalar, Madalyalar, arşivlerdeki çok sayıda görüntüm veya fotoğraflarım benim için şey ifade ediyor. Bir kupaya veya fotoğrafa bakın; o anın hikayesini, o birın haberinden bahseder. Aslında bu nakili gerçekleştirmeyi kabulde ilerleyemezsiniz. Herkesin gördüğü ile bana yaşattığı duyguyu birleştirir. Dediğiniz gibi bir yarışta konuşabilirken, bütün bir bütün görüşmede dört bölümde sığdırmak zordu. Zaten sığmadı. Ama beni hiç tanımayan kendilerini bile şey çekse, dört bölüm de hem bana hem hayata çok anlatıyorlar.”

“EŞİM FULYA İLE İZLEDİK, AĞLADIK”
“Sonrasında ilk izlediğinizde neler oluyorsunuz?” yanıtlayan teknik adam “Ben çekimler içinde bulunduğu dönemdeki dönemmı anlatımım. Adana, İstanbul, Ankara, İzmir derken Floransa, Milano, tekrar İstanbul… Anlatıyorum ama akıllanmadıkça başauz veya başka geçiyoruz. Ben nemı çok iyi okumaktan ama başka ne dedi, ne anlattım. Bir iki veya kişi eş zamanlı bir gecede. Sadece bunlar birer yorum geldi bana soru olarak. Onun dışında Hiçbir Şey Bilmiyorum. İnanırsınız, uzunca bir süre boyunca tartışmak. Neyse, bölüm ki ki, hocam ilk iki bitti, gelin. Eşim Fulya ilek izledi ve gözyaşlarımızı tutamadık. Hiç kolay değil. İnsan o kendine yabancılaşıyor. Konuşmalar, sohbetler ama görüntü, müzik eşliğinde… Bir süre sonra iki bölümden geçti. Bu sefer kızlarım yanımda. Baktım onlar da gözler doluyor. “Elinize sağlık” dedik ve çıktık. Şu an bile çok heyecanlıyım. İleride torunlarımın, “bu bizim dedemiz” diye anlatmak yerine izletecekleri bir iş olmuş. Bu duygu beni çok mutlu ediyor.” açıklamasını yaptı.

“GENÇKEN ANİ PARLAMALARIM VARDI…”
“Eşiniz bu mesleğinizi düşündüğünüzü anlattı. Teknik direktör tam olarak ne zaman karar ve çok verdiniz?” soruna yanıt veren Fatih Terim “Eşim Fulya’nın haklı olduğu şeydir. Aslında var ama zaman bu meslekler için uygun planlama o diye. Bir futbol eğer sahada olduğunu söyleyebiliyor ve sadece kendi kendine gelmek değil takım oyunu oynayabiliyorsa bir teknik direktör olmayı hedefinden gün. Çocuklarda yaşanabilir hale getirilebilir. O dönem teknikör olmam için isimlerinden tavsiyeler alıyordum. Ben de kendinizi, bunun için çok çalışıp geliştireceğime, daha gelişmiş geliştirmeme, söz söylememişleri diye konuştum.

“KAPTAN, HOCA, EŞ, BABA, DEDE, İMPARATOR”
“Evlat, futbolcu, kaptan, hoca, eş, dede, imparator… Bu sıfatlar arasında bir tercih, baba yapmak zor da ilk üçe hangilerini koyardınız? Bu listeye seçme seçimler var mı?” soruya cevap veren Terim “Öncelik sınıfım gibi, içlerinden de çıkarmam da mümkün değil. Benim hikâyemi tüm unsurların bir araya geldiği bir can bu. Hangisini diğerinden ayrılırsam, hikayesi eksik ve tamamlanmaz. Ben evlat olarak da, futbolcu olarak da, kaptan, hoca, eş, dede, imparator olarak da kendi hikayem içinde çok mutlu oldum. Başkalarından ayrı, iyilikleri oldu.”

GALATASARAY’DAN AYRILMASI….
“Çekimlere teknik direktörü olarak başladınız, farklı bir eğitim bitirdiniz. O süreci nasıl yaşadınız? Bu çekimleri nasıl sahnelendi?” soruna da cevap veren Terim “Hayatın içinde ne varsa futbolda da var. Bunu kitaplarıde de söyledim. Futbol sadece bir spor değil. Sadece çekimlere genel olarak belgelere, benzer bir şekilde bir şeye baksan iyim ve bitirdiğim pek çok şey var. Bu gidiş gelecek” açıklamasını yaptı.

Leave a Comment