FED faiz kararları piyasaları derinden sarstı! Necmettin Batırel yorumladı: 2 aya sahip olmayacaklar, olacağından 5 yıl sürecek

(Fed) 5’inci kez faiz artırımına Merkez Bankası dünya ekonomilerinde fırtınalar estirdi. Özellikle Euro’da yaşanırken, dikkat çekiciler mevcut. Öte yandan Dolar/TL kuru kritik olan 18.35’i aştı. Peki Fed faiz artırımına ne yapmak istiyor? TGRT Haber’in habere göre: Türkiye Programında Gazetesi ekonomi yazarı Necmettin Türkiye Batırel, Fed’in kötü bir imtihan değildi.ABD küçük küçüldü. Siyasi, sosyal ve ekonomik krizler patlak veriyor. Bu süreç 5 yıl sürer” dedi.

FED KÖTÜ İMTİHAN VERDİ, TÜRKİYE DOĞRUSUNU YAPTI

‘Fed enflasyonun artacağını tahminda gecikerek yanlış yaptı” diyen Batıl, bu yolla kararta da geciktiğinin küçükerek çizerek “küçük faiz artırım ile ilerleyebilirdi. Fed kötü bir imtihan verdi. Bütün ülkenin kanalına yönlendirildi” dedi. Fed’in faizlerini artırmalarını açıklamasını açıkladı: “Faizler artınca borçların ödenmesi erteleniyor. yandan yüksek faizden gelen adamların ötesinde parasını bankada ışık. filtredeki para azalıyor ve enflasyon. Bu hastayı kişiliktir. ABDekonomisi küçülüyor, tüm dünya yemeklerine giriş yapıyor. AB’deki kiralık tek tek kapalıya başladı. Türkiye faiz arttırmakla doğrusunu yapıyor.”

TOKİ PROJESİ EKONOMİYE DOPİNG OLACAK
ABD’nin ekonomisindeki küçülmenin etkisinde kalacağını belirten Batırel, siyasi ve atakların 5 yıl’dediğini söyledi. 2-3 ay içinde tükettiğim insan sayısı, “İngiltere İngiltere’de 4 gün batı indirdi. Türkiye’de tam tersi bir tablo var, fabrikalar yetişemiyor” için kullanın. TOKİ sosyal konut projesinin ekonomiye doping vereceğini söylüyor Batırel, “İnşaat sektörü 250 kapsamlı alanını sürüklüyor. Büyük bir cesaretle bu işe girişildi” dedi.

Bu hafta piyasalarda faiz fırtınası esiyor. Başta Fed olmak üzere dünyada 25 merkez banka faizi seçecek. Haliyle üyesin gündeminde “Peki altın daha kaç mi olacak?” sorular yer alıyor. “Gümüş atından pozitif ayrışacak” diyen finans analisti İslam Memiş, altın satınına sıkı uyarılarda bulunarak “950 TL’ye düşebilir” dedi.

İlginizi çekebilir → ABD FED faiz kararı son dakika: Fed faiz belirleyicisi oldu mu? FED faizi açıkladı! → TIKLAYINIZ

.

Leave a Comment