Ferrari, bütçe sınırını asan takımlarına “ağır cezalar” talepni istiyor

FIA, 145 milyonluk bütçe bütçesinin 2021 yılında tamamlanana ve takımlarının kontrolleri tamamlandı.

Singapur padokunda, iki takım bu plan planlarında dolaşırken, bunların hepsini küçük bir plan yapmak için, diğerinin ise daha büyük bir proje için söyleniyor.

Gözler Aston Martin ve Red Bull’a çevrilmiş durumda.

Red Bull takımın patronu Christian Horner Cuma günü Sky F1’e sunum, takımının hesaplarını ayrıntılı olarak anlattığını ve iddiaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Bununla birlikte FIA’nın bütçesi kapsamındaki harcamalar ve yapılmaması gereken alanlarla ilgili bilgilerle, eksikler tamamlanmıştır.

FIA, iddialar üzerine cuma bir açıklama yapmak zorunda ve kalan bütçeyle ilgili değerlendirmeye devam etmek için hakkında konuşulmaktan bahsetmek için henüz erken başlamadı.

Açıklamada, “Fİ’yle ilgili bu konuyla ilgili temel ve temel olmayan spekülasyonları değil, olası da herhangi bir dış tartışmayı değerlendirme, gerekli süreci yineleyebilir.” denildi.

Durumun resmi teyidi için birkaç güne daha olsa da, konu hakkında sert bir tavır sergiledi ve FIA’yı olası bir karşılamaya karşı ağır cezalar başlatmaya başvurdu.

Ferrari’nin direktörü Laurent Mekies Sky Italia’ya artık şunları söyledi: “İki bütçe 2021 bütçesi düşünülebilecek, önemli bir miktar, gelişme daha az.”

“Bunu çok ciddi bir durum olarak görmek ve FIA’nın durumunda olması gerektiği şekilde doğrudur.”

“FIA’ya %100 güveniyoruz. Geride kalan haftalarda ve aylarda, diğer çok sayıda güçlü bir duruş sergiler.”

“Bu, böylesine ciddi bir şey, genel kurallar dahilinde yarışmasını sağlamak için tam bir şeffaflık ve ağır cezalar bizim için tüm temel araç üzerinde çok büyük etkiye sahiptir.”

Laurent Mekies, Ferrari, Yarış Direktörü, takım patronları Basın Toplantısında

Laurent Mekies, Ferrari, Yarış Direktörü, takım patronları Basın Toplantısında

Fotoğraf: FIA Havuzu

Mekies, alınacak kararların, bir örnek olacak olacaklıktan sonra gelecek için hayati önem vereceğini düşünüyor. Ancak bütçenin bütçesinin daha önemli olduğunu düşünüyor.

“Cezayı bir araya getirirsak, olan FIA’nın fazla harcama yapabilme becerisine sahip olması.”

“Bundan uygun hale getirilmeli, en uygun şekilde doldurulması gereklin edilecek.”

“Bundan sonra gelecek ve fazla harcamanın 2021’deki gelecek ve fazla harcamanın 2021’deki gelecek ve hatta 2023′ üzerinde tartışılacak şu anda üzerinde konuşulacak ve gelecek sezon içinde gelecek hakkında, onun gelecek sezon içinde olacağı hakkında karar var.”

“Ancak olabilecekm, düşünülebilecek ve değiştirilebilecek bir şey, uygun olması ve tercih edilecek gibi bir seçim.”

Red Bull’un yılki kuralları kabul edilirse, FIA’nın uygulama cezalar arasında para cezaları, puan silme ve şampiyonadan var.

2021 gidişinin sonu geleceğinde, IA’nın şampiyonluk yapısının kaderini değiştirecek bir karar beklenmiyor.

“Formula 1 taraftarları, futbolu yeniden canlandırabilmek için yaşanabilecek.”

“Ancak, kabul edildiğinden, kabul edildiğinden ve kabul edilmeleri halinde gerçekleştirilecek cezalardan emin olmak bizim için çok önemlidir.”

“Geçmiştekiler için gönderilmek üzere bile, gelecek için cezalar olmalı.” kendinden verdi.

Leave a Comment