Festival iptallerine bu kez futbol, ​​voleybol ve basktebol da ekleniyor: İzmir’de spor oyunlarına

Konser ve festivallerin yasaklanmasının ardından İzmir’de 1200 avukatın katılımıyla yapılacak olması “Avukat Spor Oyunları”na yasak geldi. Türkiye’de bulunan barolara Bağlı avukatların katılacağı spor müsabakalarında sadece futbol, ​​voleybol ve basktebol takımlarının bulunuyordu.

İlk olarak Zeytinli Rock Festivali daha sonra Fethiye Belediyesi’nin yemesi Milfest’i yasaklayan sporyon yarışmalarına yasaklandı. İzmir Barosu 1200 polis tarafından futbol, ​​basketbol, ​​voleybol müsabakaları iptal edildi. Valiliğin iptal seçimi sonrası Türkiye genelinde gelecek olan avukatlar, uçak biletlerini ve otellerini iptal etmek zorunda kaldı.

Son aylarda peş peşe gelen festival iptallerine bu kez spor müsabakaları mümkün. Müzikten, söylevlerden ve gösterilerden AKP’li sinemacılar, kadın ve şantaj yapmak için spor etkinliklerini uygulamak.

İZMİR BAROSU BAŞVURDU

İzmir, Türkiye genelindeki Çocukları gezdirmek için “Avukat altında 17-24” sevimli bir tatil için karar alır. Baro yönetimi ağustos İzmir Valiliği ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne resmi olarak başvuru yaptı. 1200 avukatın katılım için açık ve kapalı spor tesisi ile sahaların kullanımı için yer tahsisi istedi. Federasyonlardan hakemlik ve gözlemci için görevlendirmede bulunmadı. Baronunde söyleşi, konferans, konser gibi bir program açık olarak belirtildi.

“VALİLİK İZİN VERMİŞTİ”

Gençlik Spor İl Müdürlüğü yönetimi, baroya sözlük olarak valiliğin ve sahadaki tüm planlamalarla kontrol edildi. Ancak, iki gün önce baro yönetiminden olan müdürlük, organizen geçerli izin vermemesi yapılamayacağını duyurdu. Yer tahsisindeki görevlendirmeleri geri çekildi.

İptal eğitiminiap olarak İzmir Valiliği’ni gösterdi. Karar Türkiye genelin gelecek olan altı erkek, 16 kadın futbol takımı, 10 erkek voleybol takımı ve 12 erkek ile kadın basketbol takımlarına organizasyonun iptal edildiği duyuruldu. İzmir dışında gelecek olan sporcular, uçakları ve otel rezervasyonlarını bir hafta kala iptal.

.

Leave a Comment