Fiari teröristi Bilal Hassan’ın Azez’deki görüntüsü ortaya çıktı! İki hain aynı karede

class=”medyanet-inline-adv”>

Edinilen bilgiye göre, İstiklal Caddesi’ndeki bombalı idam idam soruşturması çok yönlü olarak devam ederken, bombalı saldırıyla bağlantılı ‘Hüsam’ adlı PKK/YPG mensubu bir hücre üyesi olayından sonraki gün Suriye’nin Azez tutuklanması Türk güvenlik ve istihbarat birimlerince yakalanarak gözaltına alınmıştı. .

Bombalı saldırının ardından, saldırının firarisi başarısız olan Bilal Hassan ile Azez’de meydana gelen Hüssam kod adlı teröristle buluştuğu ortaya çıktı. İki teröristin patlamadan sonra bir telefoncuda buluştuğu, daha sonra dışarıda muhafaza ettiği öğrenildi.

Fiari teröristi Bilal Hassan'ın Azez'deki görüntüsü ortaya çıktı İki hain aynı karede

“YOLDA SÜREKLİ TELEFONLA İLGİLENİYORDU”

class=”medyanet-inline-adv”>

Taksim İstiklal Caddesi üzerinde Pazar günü meydana gelen patlamanın ardından yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Buna göre saldırının firarisi Bilal Hassan’ı Edirne’de ortadan kaldırma ve yurt dışına çıkmayı sağlayan Hüseyin Güneş’in de polis tarafından yakalandığı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı ortaya çıktı. Hüseyin Güneş’in suretine Bilal Hassan’ın Edirne’ye kaçıranlar Ammar Jarkas’ın ifadesinden ulaşılırken Jarkas’ın ifadesindeki diğer ayrıntılar da dikkat çekti.

Kardeşi Ahmet Jarkas’la birlikte saldırının failleri Ahlam Albashır ile Bilal Hassan’ı kaçırmakla görevlendirilen Ammar Jarkas, şüphelileri ilhak etme emrinin Kobani’deki teröristlerden Halil Mence’den konuşlandırılacağını belirtti. Jarkas ifadesinde, “Olay günü 12.00’de beni arayan bir kadın bir erkek alacak dediler. Ben Halil Mence’nin söylediği gibi Bağcılar’a gitmeyi beklemeye başladı. dönüş yapacağını söyledi.Saat 4’e kadar oyaladı.Sonra saat 16.15 gibi erkek bir şahsi geldi.Arabaya bindi ve eşyalarını alması gerektiğini söyledi.Birlikte kuru kahve satılan bir dükkana gitti.Dükkandan büyük beyaz poşet ve bir bavul aldı.Bu eşya arabaya Yükleyip Edirne’ye götürdüm. Yaklaşık 2 saat sürdü yol. Yolda sürekli telefonla ilgilendi. Adının ne olduğunu sordum Bilal dedi. Sonra Halil Mence bir konum attı. i Hüseyin Güneş’e gönderme Hüseyin Bilal’i aldı.Ben Edirne’ye giderken Halil Mence beni aradı.Bir kadının acilen getirilmesi ve Salı gününe kadar beklemesi gerektiğ ini söyledi. Ben de kardeşime yönlendirdim. Sonra Edirne’den döndüğümde eve gittim ve evde Ahmet ve ailesi, annem, babam ve daha önce hiç görmediğim Ahlam Albashır’in gördüm. Kardeşime bu kim diye sorduğumda Halil Mence’nin görünüşü kadın olduğunu, kadının zor durumda olduğunu ve salı gününe kadar beklemesi gerektiğini söyledi. Sonra da siz geldiniz” dedi.

Fiari teröristi Bilal Hassan'ın Azez'deki görüntüsü ortaya çıktı İki hain aynı karede

Ahlam Albashir’in Türkiye’ye ‘karı-koca’ kılığında geldiği PKK/YPG’li Bilal Hassan’ın olayından önceki Esenler’deki görüntüsüclass=”medyanet-inline-adv”>

Hüseyin Güneş’in polis ekiplerince düzenlenen operasyonla gözaltına alınanlar arasında olduğu ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı öğrenildi.

BAKAN SOYLU: MERSİN VE İSTİKLAL SALDIRISI MÜNBİÇ’TEN

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstiklal Caddesi’ndeki bombalı terör saldırısıyla ilgili, “Son 12 ayda 200 terör eylemi güvenlik güçlerimiz tarafından engellenmişken birdenbire son 2 ayda Mersin ve İstiklal Caddesi saldırılarının yaşanması, özellikle genişleme seçimi yaklaşırken Türkiye’yi yeniden küresel istikrarsızlık cenderesine çekme denemesidir. İstiklal Caddesi saldırısı PKK’nın daha önce gördüğü sivil katliamlarından ölümlü. bu kadar basit, Amerika durmaktadır, PYD/PKK durmaktadır” ifadesi kullandı.

.

Leave a Comment