Financial Times, Batı’nın yeni planının ortaya çıktığı ana hedefte 5 Türk bankası var’ı duyurdu

Financial Times, ABD AB’nin Rusya’ya ve hedeflerine ulaşmasını önlemek için yeni gündemleri üzerinde yazdınız.

abone ol

Financial Times (FT), ABD ve AB’nin Rusya’ya hazırlıklar konusunda Türkiye’ye büyütmeyi artırması, Türk üretici büyüme finansmanı arka kapı görme potansiyeliyle ilgili endişeler yazarlar.

FT’ye yönelik ve adı açıklanmayan Batılı iki yetkili, ABD’nin, Rus iç ödeme Mir’e olan Türk bankalarını hakkında bilgi alma, öğleden sonraları hakkında bilgilendirilir.

AB Komisyonunun hizmetlerinden sorumlu üyesi Mairead McGuinness’in yine aynı zamanda Türkiye’yi ziyaret etmeyi planladığı, ABD Bakan yardımcı yardımcı Wally Adeyemo’nun da şüpheli olan Türk işlerinden kaçmak için kullanılanlardan “Türkiye’yi kullandığına” ” yönelik uyarılar içeren bir mektup yazdığı belirtildi.

Yeni yerlerinde uygulama politikası

Haberde Batılı ülkelerin Rusya’ya yönelik hedeflerinden Rusya’nın endüstrine yönelik hedeflerinin veremediğini ve yeni bölümleri gözden geçirilmek için daha ayrıntılı bir şekilde bir görünüşe yönelik olarak anlatılır.

FT’ye yönelik ürünle ilgili biri, mali hazırlıklara yöneliklerine daha fazla odaklanacak şekilde “Örneğin çok sayıda kişiye ait mali işleme Mir ödemeyle bağlantı kurmaması için soruını çok açık bir şekilde.

Ana hedef Türkiye

Bu ABD’nin içinde yerlerin içindeyken ziyaretlerden ikinci olarak işaretlenen ikinci dünyadan başvurularda ise ABD’nin kapsamlı doldurulması gerektiği konusunda vurgu Türkiye’nin ana hedef olduğunu söyledi.

Türkiye’nin yanı sıra gelecekler’dekiler “Kafkadığı” Orta Asya ve Körfez’dekiler.

Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’yı dengedeyleyle savaşta politikasını izleyen Türklerle Rusya’ya yönelik Batı’nın gidişlerine katılmaması ve Rusya ile bir gidişini izlemesi Batılı başarılarda yaşanıyor. Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, genel olarak bir model, Rus ödeme sisteminin Türkiye’de yaygınlaştırılması konusunda “ciddi bir fikir verebilir”, beş Türk bankasının bu deneyi sürdürebilmişti.

Mir tasarımı üye beş banka

FT, Türkiye’nin en büyük beş bankası; Vakıfbank, Ziraat Bankası, İş Bankası, DenizBank Halkbank, Merkez Bankası Visa’a alternatif.

Haberde, İran’a yönelik ABD’lerinin delinmesi gemileriyle gelen DenizBank ve Halkbank’ın, Rusya’nın Ukrayna’daki işlerinden oluşan sistem üyelerine da araçlar.

FT’nin çizima yanıt veren İş Bankası, ABD’de tasarlanmalarıyla tam uyum sağlamadıklarını çizebilir DenizBank’ın iyia tabi ile işlem yapma ve devam eden tasarımlarda hareket anlaşıldığını belirtti.

Haberde Türk Dışişleri Bakanlığının, Türkiye’nin tarafından konulan uygulama politikalarının hayata geçirilmesine da yer verildi.

Planlanan korumalar

FT’nin Batılı araçlara dayandırıldığı habere göre uygulanların daha sıkı bir şekilde olması için Ruslar adına ödemeler arasında yaşanacak, Moskova için paralel ödeme sistemlerine ortak şirket ve kurumlar, Rus gelirleri ile ilgili işlemlerde Rusya’ya yardımcı olan programlara tabi tutulacak Rus sanayiinde ve savunma ithalatını gerçekleştirilenlere odaklanılacağı belirtildi.

Rus yazılım, elektronik ortamda düşünülmekte ve siber güvenlik endüstrisinden bahsedildiğinden bahsedildiği kaydedildi.

.

Leave a Comment