Fortuna Sittarda Burak Yılmaz’ ilk verdiği verilen verilen eğitimden çok sert sözler: Çok satıcılar, hepsi hepsi yalan

Lille’de başarılı sezonların ardından Hollanda’ ekibi Fort Sittard’a olan Burak Yılmaz, ESPN’e gündem değerlendirmelerde bulundu. Hakkında çıkan prim iddialarını sert bir dille yalanlayan Yılmaz, Hollanda’daki kariyerine ilişkin iddialarını de konuştu.

“BUNLARIN HEPSİ YALAN”

ESPN’e eğitmen Yılmaz, Heerenveen maçından önce bin euro prim sözü iddiasını yanıtladı. Yılmaz, “Bu çok Keşke verici. Hem de teknik direktöre. Bu şeyler gibi şeyler yazılmasaydı. Bu konuda teknik ekipten tartıştım. Bu çalışmalar. Ama medyaya yansıdığı şekilde doğru değil. Tartışma unutuldu zaten. Burada birlikteyiz ve uygulanıyor. Yarın, başka bir gün, olabilir. Futbol bu. kullanımları.

Burak Yılmaz’ın açıklamalarının tamamını şu şekilde:

“HERŞEY YOLUNDA GİDİYOR”

“Her şey yolunda gidiyor ve ben buradayım. uyum sorunu gibi bir durumm da yok. Burada mutluyuz.

“HOLLANDA LİGİ GÜÇLÜ VE REKABETE AÇIK BİR LİG”

Hollanda Ligi güçlü ve rekabete açık bir lig. Burada herkes futbol oynamaya çalışıyor. Bu bence değerli bir şey. Sadece savunma yapan ve puank için mücadele eden bir takım yok. Futbol oynamak çok eğlenceli. Ben burada birçok şey olabileceğimi de için Hollanda’yı seçtim. Hollanda’daki futbol idelojisinden bir şeyler öğreniyorum. Artık burada bir görevim,bizim var. Gerçek ki bu ligde herkes futbol oynamak için çabalıyor.

“SONUÇLAR KÖTÜ GİTTİ”

Sonuçlar kötü gitti. 7 maç oynadık ve 2’sine başlayamadım. 5 maç oynadım ve 4 gol attım. Ama gol atması mı yoksa daha mı önemli? Ben kesinlikle tam anlamıyla. örnek olarak; çok fırsat kaçırdığım ama takımın arkadaşının gol atıp 3 puan son maç. Ben her maçın lehime tercihini tercih ediyor ve istiyorum.

“ŞİMDİ GÖRSEM ONA SARILIRIM”

Aramızda bir sorun olduğunu hiç düşünmedim. Tabii ki onun veya gidişlerinin bu ne demediği hakkındadır. Kötü bir umudum olmadı. Şimdi görsem, ona sarılırdım. Kendiliğinden bir karar tarafından alınmış bir karardır. ben burada sadece birm. Üstümde var. Benimle ilgili olmayan bir karar vermesi. Sjors uygun ve genç bir antrenör. Hırsları da var. Bugün Sittard’da olmadı ama bir başka zaman farklı bir meydan okuma yapın. Ona bol şans diliyorum.

“TEKNİK DİREKTÖR OLMAK İSTEDİĞİMDEN EMİN DEĞİLİM”

Gittiğim her Kulüpte teknik adamlar benim fikrime danışmatı. Okuldaki hocamız da aynı şeyleri yaptığı ve ben de onun peşinden gitmek istiyorum. Bazı teknik adamlar da genç ve tüketicilere fikir danışır. Henüz teknik direktör olmak isteyenden emin değilim. Hoca buradaki görev süresinde tabii ki genel satış fikrimi beyan ettim. Bu çok saygısızca bir düşünceli.

“TOPU BİRAZ SERT BİR ŞEKİLDE ALDIM”

Heerenveen maçında top toplayıcı çocuktan topu biraz sert bir şekilde satın alındı. Maçın oğlu anlarıydı ve 2-1 kurgulanmış durumdaydı. Oradaki çocuk benimsuratıma gülerek topu bana vermiyordu. Onun görevi topu bana vermek ama insanlar bu olayda beni doğal bir insan mı? O anki öfke ve stres ile biraz sert suçlamak için ilan edildi. Ancak her şeyi bir yana saklayacak benim kalibremdeki bir oyuncu belki de böyle kötü olmamalıydı. Çocukların oynadığım ve hiçbir zamandım. Sahada onu zaman agresif bir Burak olacak gibi saha dışında sakinim.

“DAHA ÖNCE ADINI BİLE DÜYMAMIŞTİM”

Daha önce Julio’nun adını bile duymamıştım henüz onu da benim listede. Onun hakkında en ufak bir fikrim yok buraya gelene kadar. Burada tanıştık ve bugüne kadar ki; Julio’nun gecesi gündüzü futbol. Enerjisi bize katkıda bulunur ve onun bir teknik adam olduğunu savunur. Onun peşinden gidecek olanımıza.

“FUTBOLDAN KEYİF ALIYORLAR”

Arada çok fark var. Tabii ki bu bir iş ancak Hollanda’da futbol bir oyun olarak görülüyor. Bundan keyif alıyorlar ve sadece güzel odaklanıyorlar. Tabii bu temel artıları ve eksileri var. Soyunma oyunlarında futbolu daha çok bir oyun gibi, hobi gibi görünüyorlar. Hobi demek belki biraz ağır olabilir ama yakın veya kaybolmak sonu olarak görülmüyor. Bu, ne kadar kendinden emin olduğunu gösteriyor aslında. Türkiye’de durum tam tersi. Hayata futbola Bağlı. Eğer hayatta kalırsanız, hayatta kalırsanız kral sizsiniz. Burada bir durum var bu da takımı doğrulaması.”

Leave a Comment