FTX iflasında yeni sayfa: Seks kaseti şantajı – Kripto Para Haberleri

FTX Kurucusuna kaset şantajı

İflas eden kripto para borsası FTX ile ilgili ilginç haberler ortaya çıkmaya devam ediyor. Firmanın merkezinin bulunduğu Bahamalar’da yetkililerin platformdaki varlıkları devlet kontrolünün aktarımını talep ettiği açıklandı.

FTX Kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried’ın sahip olduğu yatırım şirketi Alamaeda Reserch aracılığıyla kullanıcı varlıklarını teminat olarak gösterip kredi çektiği ve yine kullanıcı varlıklarıyla yatırımlara imza attığının ortaya çıkmasını sağlayanların tepkisini artırmadı.

Ancak Bankman-Fried’a tepkisini gösteren sadece önlemler değil FTX askerleri da oldu. Bir FTX çalışanı Sam Bankman-Fried’a hitaben bir internet sitesi açtı. Sitede Bankman-Fried’ın The New York Times’a verdiği röportajın ‘şişirme bir haber’ olduğu ve dengelenmesi gerektiği belirtildi.

Bu sitelerde ilk olarak doğruları söylememesi durumunda 18 Kasım’da (bugün) Sam Bankman-Fried ile Alameda CEO’su Caroline Ellison’un sansürsüz cinsel içerikli kasetinin yayımlanacağı belirtilmişti.

YETERLİ İLGİYİ BEKLİYORMUŞ

Bugün ise siteye henüz yeterli ilgi göstermediği için söz konusu kasetle ilgili nihai açıklamayı ifade dildi. Yaklaşan insanlarla ilgili bilgi değerlendirme değerlendirmelerinde bulunuldu. Söz konusu çevrelerin Bankman-Fried’ı şefaflığa ve tevazuya yönlendirmesinin hedeflendiği belirtildi.

Bankman-Fried ile Ellison’un bir ömürleri beraber olduğu iddia edilse de saklı ilgili bir açıklama yok.
Leave a Comment