Futbol A Takımı Teknik direktörümüz Jorge Jesus ve Futbolcularımızdan Açıklama:

24 Kasım 2022 Perşembe 09:15

Cumhuriyet’in 100. Yılında Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına “Anadolu’da YÜZ kızımız olacak, Cumhuriyet’in izinde, yarınlara bakan bakanı”

Fenerbahçe Futbol Takımı olarak; ait olduğu toplumun en güçlü parçası, hassasiyetlerinin sahiplenicisi, ülkenin değerlerine sıkı sıkıya bağlı Cumhuriyet’in Feneri olan Kulübümüzün; Cumhuriyet’in 100.yılı için yaşadığı heyecanı, Ata’sının izinde attığı ve atacağı yürüyüş, gururla sahipleniyoruz…

Fenerbahçe’nin, bugüne kadar, 7’den 70’e milyonların elinde tuttuğu eşsiz yerde paye sahibi olan futbol takımı olarak bu konuda bizim de sorumluluğumuz olduğunu düşünüyoruz.

Milyonlarca taraftarın sahadaki, sokaktaki ve hatta hayattaki sevincinin merkezini ayrıntılarıyla, sahadaki mücadelemizi sonuna kadar sürdürürken bu bölgedeki sonsuz dek refah içinde, çağdaş, modern şartları yaşamasının yegâne sunucusu olan Cumhuriyet için biz de bir adım atıyoruz.

Bu güzel memleket, bu fedakâr milletin, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sahiplendiğinde bir asır önce Anadolu’da başlayan, Cumhuriyet’le taçlanan mücadelesine minnet, saygı ve bağlılığımızı sunmak adına; geleceğin mimarı olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nde; “Anadolu’da Bir Kızımız Var” diyoruz,

kendi ayaklarının üstünde durmayı başaran, güçlü kadınların yetişmesine bir nebze olsun katkıda bulunabilmek için Başöğretmen Atatürk’ün anısına, Anadolu’da 100 kız çocuğu Cumhuriyet Bursu ile yanında geleceğimizi gururla duyuruyoruz!

Cumhuriyetin 100. yılında, hayallerini gerçekleştirmek için çabalayan kız çocuklarının yanında bu konuda bir milyonlara örnek olmak istiyoruz.

Uzun yıllardır, ülke genelinde özellikle kadınlar, kız çocuklara eğitim, burs, meslek edindirme adına katkıda bulunan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile birlikte atacağımız bu adımın, imkânı olan herkes için bir araya gelmesini umut ediyor ve diliyoruz.

Saygılarımızla,
Fenerbahçe Futbol Takımı Teknik Direktörü Jorge Jesus ve Futbolcuları

Leave a Comment