Futbolu bırakan Arda Turan için bomba iddia!

Profesyonel futbol kariyerinde son olarak Galatasaray forması Arda Turan, sosyal medyadan geldiğinden açıklama ile futbolculuk kariyerini noktaladığını duyurdu. Arda veda planlamanda, “Tamamlanmayı gözden geçirmek.

Arda Turan veda mesajında, Benim için, benim için, babam için, annem annem ve benim için bir yolculuktu. nefret eden, eleştirin, nefret eden herkese hakkımı helal ediyorum.

Atletico, 8 ay boyunca sakatlığıma beni transfer etmişti. Madrid’de canını veren çoktu. Star gibi yaşadığımı söylüyor çok oldu. Evimin de ruhumun da kapılarını kullanacaklar. Camp Nou’da şampiyon olduk. Kulüp organizasyonunda maçına çıkmadı. İki büyük final kaybettim. Biri Şampiyonlar, biri orta okul sınıflar Ligisı… İkisini de kayıp çok. Barselona’ya transfer olmak üzere kafama kafama kan, öğretmenimiz bu yüzden kişilerdi. Iniesta, Pique, Messi. Değer görmek, beni özel hissettirmişti. Çok iyi zamanlarım oldu.

Galatasaray’daki her anım benim için çok amaçlı. Galatasaray’a hep sevgiyle baktım. Hayırlı olsun. İşte ben, Arda… Sevgiyle yaşamak, gerçek fevri, için her şeyi veren, asla bel altı vurmayan, hile yapmayan Arda…Muhteşem bir yolculuktu. dış görünüş için de olmuştur. Zordu ama çok olacaktı. Herkese hakkımı helal ediyorum. Bu hikayede onu şeyde. Siz de hakkınızı helal edin. Artık kramponları olarak me geldi. Yeniden hazırım. Mücadele etmeye, kazanmaya, kaybetmeye… Çünkü yaşam budur. Futbolun içinde, saha yeniden görüşünceye dek… Oyun, devam ediyor.

Fatih Terim’le Florya’da bir bayram sabahı tanıştım. Bana doğru yaklaşımı, içten gelecek gibi. Küçük bir çocuktum. 13-14 yaşındaydım, eskiden çok kez duymuştum ama ilk kez kulaklarıma inanmıştı. Adımı biliyor olması, beni çok mutlu etmişti. Artık gözyaşları içerisinde ama cesaretle kramponları asma meşin. Tüm eğitime katılarak en iyi eğitime başlayın. Ve bence fena da bir iş çıkarmadım. Futbolun içinde, hoş saha yeniden görüşünceye dek.”

BAŞARILI BİR KARİYER

Profesyonel futbol kariyerine Galatasaray’da ve daha sonra Manisaspor’da kiralık forma giyen Arda Turan, geri dönüş sarı-kırmızılı takımın yıldızını parlatarak genç yaşta Avrupa’ya transfer oldu. 2011-2012 La Liga ekiplerinden Atletico Madrid’e atan Arda, 4 sezon forma giydiği Madrid ekibikende 1 lig şampiyonluğu Yaşar, Avrupa Ligi, İspanya kupaları, İspanyol Süper Kupa ve Avrupa Kupa şampiyonlukları yaşadı. 2015 yaz döneminde transfer Barcelona’ya transfer olan milli takım takımında büyük bir milli bir imza atarken, ulusal kupada yerelde 5 kez kazandı. 2018-2019 Başakşehir’e kiralık olarak teslim Arda Turan, daha sonra bedelsiz olarak Galatasaray’da 2 sezon futbol oynayarak 35 yaşında kariyerine nokta koydu. Arda, 2006-2017 arasında 100 kez milli formayı giydi.

AS: GALATASARAY’IN YENİ SPORTİF DİREKTÖRÜ OLACAK

Arda Turan’ın futbolu haberini ilerleyişinin ardından basını geçiş bir iddiayı geçiş taşıdı. AS’ta yer alan habere göre Arda Turan, Galatasaray’ın yeni sportif direktörü olacak.

Haberde, “AS’ın tasarımına göre Arda Turan’ın yeni sportifliği olacak” ifadelerine yer verildi.

AS’ta yer alan haberde Arda Turan için şu ifadelere yer verildi;

“Arda Turan, 2011 yazında Atletico Madrid’e transfer oldu. 24 devam Türk yıldız, Kun Agüero’nun ayrılmadan bitmiş bir parça olarak Calderon’a indi. Genç Türk oyuncu, Atletico Madrid’de dört yıl boyunca, hedef, azmi ve azmi ve Atletico’da çok sayıdaki unvanla kupası, 1 Avrupa Ligi yıl: 1 Avrupa Ligi, 1 Süper İspanya kupası. olan Arda Turan, Barcelona’ya giderken gözyaşlarını tutamadı ve kulübün ikonları arasında yer aldı; hiçbir zaman Atleti’deki futbolcu gibi hissetmedi.

Barcelona’da sürenin devam etmesi, yıl sonra Galatasaray’a olan İstanbul Başakşehir’de kiralık olarak transfer oldu. Arda Turan, Galatasaray’da futbolu bırakmaya karar verdi.”

(Skorcu)

.

Leave a Comment