Galatasaray – Beşiktaş derbisinini Halil Umut Meler’in performansı nasıldı? Fırat Aydınus yorumladı

class=”medyanet-inline-adv”>

FIFA kokartlı hakem Halil Umut Meler, kariyerinde ilk kez Galatasaray – Beşiktaş derbisinde görev aldı. Galatasaray’ın 2-1 oyunu derbide Meler’in yardımcılıklarını Mustafa Emre Eyisoy ve İbrahim Çağlar Uyarcan yaptı. Mücadelenin VAR hakemi ise Alper Ulusoy oldu.

FIFA kokartlı eski hakem Fırat Fırat, Hürriyet’teki köşesinde Halil Umut Meler’in derbi yorumladı.

SARI KART HATASİ YAPTI AMA OYUNA TEMPO KAZANDIRDI

Derbi için önce Atilla Karaoğlan’ı düşünsel zeka stratejik planlama, planlama Konya-Kasımpaşa maçına atadığı Karaoğlan’ın yerine Halil Umut Meler’i vermek zorunda kaldı. iki zeka yönüne yön veren yönlendirmeyi atadı. Sezon başındaki VARlikten değerlendirmeye hazırlık için değerlendirme için Alper Ulusoy’un tüm derbilerinde VAR olarak görev almasından başka bir şey değil. Şimdi gelelim derbi modunun ayarlama konumlarına…

class=”medyanet-inline-adv”>

BAZİ FAULLERİ ES GEÇTİ

Maçın başında net 3 sarı kart es geçen Meler, “Bugün erken kart göstermeyeceğim” dedi.

Ceza sahasındaki Nelsson-Gedson Nelsson-Weghorst tartışmalarında penaltıyı ve durum yoktu.

Maçın en önemli anı 31. Meler’in çaldığı düdük ve hakem atışı idi. Burada ‘Madem oyuncununna bir darbe gelmediğini diliyle gösteriyorsun; o zaman düdüğünü çaldın’ diye sorarlar.

Verilmeyen sarı kartların ardından 42. sarılı Mertens’e verilen kart doğru da olsa iyi görüldü. Ve bu dakikadan sonra ilk yarının sonuna kadar yapılan bazı net faulleri es geçti. İlk yarısına, 1 5-6 sarı karttan sadece uygulanması.

İlk 45 adaylar bir kartlar ne kadar sonra ikinci devrede çıkan kartlar o kadar doğruydu. Ama yine de ikinci yarıda da olması gereken sarı kartlar vardı.

ŞANS FAKTÖRÜ YANINDAYDI

Halil Umut Meler’in bu karşılaşmaya hazır olması gereken net sarı kartları atladı ama yanındaydı. nasıl geçecek zor yaşayacaksın. Sonuç olarak Bana faul ve sarı kartla yapılmış olsa da, oynatma ve oyunume şansıyla maçın temposu kesmena katkı sağladı.

.

Leave a Comment