GALATASARAY HABERLERİ | Yusuf Demir’in ‘milli’ polemiği: “Pandemi kurbanı”

“Yusuf Pandemi Kurbanı”

akşam gazete, Yusuf Demir’in Milli Takım manşetine taşıdı;

1) Dönemin Millî Takım Teknik ekibi Şenol Güneş’i canlı izlemek ve görüntülemek için Avusturya’ya seçim yapılacak. Ancak pandemi patlak verdi, seyahat kısıtlamaları geldi. görüşme olmadı.

2) Daha sonra Yusuf’un ailesi ile Samsun’da bir görüşme yapıldı. Bu görüşme olumlu bir şekilde geçti. Ailesi Türkiye için oynamasını amaçlamak. Ancak genç takım sorumluları, “O mevkide çok adam var” Yusuf’a mesafeli duruyor. Bu ortamı şekillendiren girdiler. Oyuncuya Avusturya A Milli Takım daveti yapıldı.

3) Ardından Şenol Güneş, Kuntz ve Hamit Altıntop işi aldı. Ama tam o oynatma’da oynanabilirlik, 2021 Yusuf Demir’de oynanmakta olan Avusturya-Faroe Adalarında 2 dakikatı. Bu Yusuf’un tartışmasıydı ve kuralara 4 kez bir milli takımı formasını giyen oyuncu takımın hakkını teslim edecekti.

4) Türk pasaportu, Yusuf’un, Türkiye’nin milli formayı yaşamasını imkansız. Ancak Türk sahibi olma var. Ailesi Türk olduğu için vatandaşlık süreci daha kolay ve hızla ilerliyor.

– Şenol Güneş ne ​​dedi?

Şenol Güneş, bu konu ile ilgili televizyon 100‘e konuştuk. güneş, “O zaman 16-17 yaşındaydı, zaten Avusturya Ümit Milli Takımı’nda oynuyordu. Avusturya Milli Takımı’nı seçmişti. Yusuf’u aldı” dedi.

– Okan Buruk ne dedi?

Okan Buruk, Avusturya Milli Takımı’nı tercih etmek için dış görünüşünde kullanan Yusuf Demir’in Türk statüsünde oynaması gerektiğini söyledi.

“Yusuf Demir çok yetenekli ve kaliteli bir futbolcu.” diyen Buruk, 19 hücumluyla ilgili, “Keşke Yusuf’u Türk olarak oynatabilsek. Türk bir rakibi, her şeyiyle Türk olan bir tercihinin nasıl olduğu da açık değil. Her şeyiyle Türk bir olan futbolcunun Türkiye’de statüsünde olması gerekiyor. kullanımları.

– Emre Belözoğlu’ndan Mesut Özil örneği

Medipol Başakşehir Teknik yayın organı Emre Belözoğlu, Beşiiktaş görüşmesinin görüşmesi basın toplantısında “Gala Demiraray’a Yusuf Demir’in geldiğitaray’a statüsünde, boyutu Mesut statüsünde var. de yabancı ülke milli takımını seçmesine rağmen Mesut Türk statüsünde oynuyor. 2015’te kurallara göre değişir.” sorusuna ise şu cevap verdi:

“Yusuf Demir kural kuraldan sonra geldiğinde için kurala bağlı bir durum. Bunu benim değerlendirmem bir yok. Ancak bir oyuncu Türk’üm diyorsa, Türk statüsünde oynamalıdır. Bu benim şahsi fikrim. Mesut da aynı şekilde belirli bir seneden önce bu yazılacak için Mesut Türkiye’yi daha fazla benimsemiş bir oyuncu. Yusuf özelinde ise Galatasaray’ın çok önemli bir oyuncu transfer için düşünüyorum.”

Leave a Comment