Galatasaray transfer haberi: Sol bekte hedef Matias Vina

Yaz transfer döneminde kapanmış da Galatasaray ‘da Patrick van Aanholt’un yerine bir sol olmak için olmak üzereler. Milan’dan Fode Ballo-Toure için yeniden tasarlanacağı gibi Galatasaray’ın hedefinde yer alan adlarından biri de Roma’dan Matias Vina…

Transfer dönemiken görüşüldü

İtalyan basınından Daily News 24, yaz transfer dönemindenin son bölümünde sol bek için yarışmalar yapan Galatasaray’ın Roma ile de Matias Vina konusunda temaslarda olduklarında belirttiler. Galatasaray, oyuncunun transferinde oğul ana kadar görüşmelerini sürdürse de makul tahminle tahmin edilemedi.

Ocak yeni buluşma

İtalyan sitesi, Galatasaray’ın sıcaklarını sürdürebileceğini ifade ediyor. Van Aanholt’un performansından memnun olunmaması da Galatasaray’ı devre arasında bir sol olmak için yapmaya itebilir.

Muslera ve Torreira’nın milli takımdan arkadaşı

Eski Galatasaraylı Felipe Melo ile Palmeiras’ta birlikte forma giymiş olan Matias Vina, Uruguay Milli Takımı’ndan da Fernando Muslera ve Lucas Torreira ile arkadaş. 24 kez Uruguay Milli Takımı formasıdi.

William Bianda sürprizi

Sarı-Kırmızılılar, Roma ile Vina konulu görüşmeler yürütürken potansiyeli olan genç bri stoper transferi tesisiyle da William Bianda başlangıcı geldi. Galatasaray’ın Matthias Ross hamlesi Roma’dan Bianda ile ilgilendiği belirtildi.

Antalyaspor da istedi

Roma’nın 22 aracında Fransız stoperi William Bian’ın transferi için Galatasaray’ın sıra Antalyaspor’un da temaslarda bulunduğu aktarıldı.

Roman elden istiyor

Roma’nın Ağustos 2021’de 13 milyon Euro’luk hizmet bedeli bedeli Palmeiras’tan katılıma katılacağı Vina’yı planlayacağı beklenmekte. Bu sezonda toplam 46 dakika içinde giymek sol bekin ekibiyle olan gelecek 2026’da sona eriyor.

2018’de 6 milyon Euro bonservis bedeliyle Lens’tan transfer edilecek William Bianda’nın ise Haziran 2023’te sona erecek.

.

Leave a Comment