GALATASARAY TRANSFER HABERLERİ – İlkay Gündoğan’da sıcak saatler! 2022 Dünya Kupası arası…

2022 Dünya Kupası’nda sayılı günler kala Dünya futbolunda Katar’a çevrildi. Dünyanın en iyi futbolcularının erkek yolcuları turnuva gezisinin verilen arada Galatasaray ise transfere yoğunlaştı. Sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan Galatasaray, ezeli rakibi Fenerbahçe’nin çıkışını zorlamak istiyor. Oldukça çeşitli ve yıldızlarla dolu bir kadro kuran sarı kırmızılı ekip, bir bombayı daha patlatmak istiyor. Aslan’ın hedefinde ise Manchester City’nin yönetimindeki futbolcusu İlkay Gündoğan var.

Cimbom, 32 yaşındaki futbolcu için sezonun başında da savunmaya girmişti. Ancak bir sonuç alınamamıştı. Aslan bu kez, sezon sonuna kadar bitecek olması nedeniyle İlkay Gündoğan transferini korumak istiyor. Öte yandan kulüp Manchester City de oyuncuyu gözden geçirmiş durumda.

İngiliz basınından Manchester Eveningnews’in haberine göre; Manchester City, İlkay’ın alternatifini harekete geçirdi. Haberin detayında mavilerin Real Madrid ile sözleşmesi sona erecek olan Toni Kroos ile mukavele taraftarının istediği ifadeleri yer aldı. 2014 yılında bu yana İspanyol devinde zirveye koşturan Kroos, ocak ayında Şehir ile görüşmelerine başlayacak. City’nin 32 yaşındaki futbolcuya maaş olarak 13-14 milyon Euro’luk teklifinin geleceği öğrenildi.

Galatasaray ise anlaşmanın gerçekleşmesi durumunda İlkay için girişimleri hızlandıracak ve Türk asıllı Alman oyuncu ile sözleşmeye tarafya çalışacak.

Öte yandan bir başka gelişme ise İlkay cephesinde yaşandı. Tecrübeli futbolcunun geleceğine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İlkay yapacağı ona talip olan kulüplerden biri olan Liverpool hakkında da konuştu. Tecrübeli futbolcu, “Transfer işi her zaman dışarıdakiler kadar kolay değil. Ancak, Jürgen Klopp için Liverpool’a imza atmak mümkün değil. Onu ne kadar seveni herkes bilir. Uzun süredir Manchester City’deyim ve kaptanım. En büyük rakibimize transfer olmak mı? Hayır.Söz konusu bile değil!” kullanım kullandı.

Geçtiğimiz günlerde İspanyol basınına yansıyan sonuçlar ise Barcelona’nın İlkay’ı radarına kaydettiriyor. Yakın zamanda kataloglanan cihaz cephesinde ise gelişmeler yaşanabilir. (aspor.com.tr)

.

Leave a Comment