Galatasaray’da Okan Buruk’un belirleyicisi! Sacha Boy…

Galatasaray’da Sacha Boey sezona damga vurmaya devam ediyor. Kasımpaşa maçından sonra Konyaspor maçında genç Fransız sağ olabilir.

Sarı-Kırmızılı takım sezona Antalyaspor deplasmanında başladı. Sacha Boey reverv takımdayken A takım’a dahil edildi ve performansla büyük alkış aldı.

Konya ve Kasımpaşa maçlarında tavan yaptı

Özellikle Kasımpaşa ve Konyaspor maçında Sacha Boey’in oyununu izleyenleri büyüledi. Galatasaray’ın Konyaspor’u 2-1 oluşturduğunuz maçın ikinci dakikasında Sergio Oliviera’ya asisti isim yapan kişidir.

22 futbolcu Fernando Muslera ve Victor Nelsson’un ardından 628 dakika ile en çok süre devam eden oyuncu oldu. Sacha Boey Muslera ve Nelsson’dan sadece 2 dakika daha az kalmak kaldı.

Antalyaspor maçı öncesi kritik karar!

Sezonun 1. Antalyaspor maçı öncesi Galatasaray’da Leo Dubois ve Omar Elaboui sakatlık yaşayınca Okan Buruk karşılaşmayad Ali Turap Bülbül’ü hazırlandı. Kamp dönemi genç sağ beke hazırlık maçlarında süre veren Okan Buruk maçtan önceki gün oğlu toplantıda seçime gitti.

Sacha rezervden döndü!

Sacha Bo o hafta Galatasaray takımı Antalyaspor’a karşı hazırlık ile ilgili ile ilgili iki kritik sakatlık olayı kendini A Takım’da buldu. Okan Buruk oğlu karar toplantısında ise Ali Turap Bülbül yerinde daha olan Sacha Boey’i oynatmaya verdi. Sacha Boey Antalyaspor takımının ilk hazırlıklarından sonra kalsa da o planlama sonrasında devam eden bir gelişme gösterdi.

Kamerun’u!

Kamerun asıllı Fransız futbolcu Sacha Boey Kamerun Milli Takımı’ndan teklife alınmayacağına kabul edilmeyecek. 2000 doğumlu genç oyuncu Fransa’da oynuyor.

Yakup Çınar – Fanatik Özel

.

Leave a Comment