Galatasaray’ın nokta atışı transferi: Sacha Boey!

Beşiktaş’ı 2-1 deviren Galatasaray’da Mauro Icardi kadar Sacha Boey de gündemde… Okan Buruk tarafından derbide 11’de sahaya sürülen genç futbolcunun performansı göz doldururken Boey’in bu yazki durumu ve görüldüğü nokta da listede topladı.

KAMPA KATILMADIĞI İÇİN KADRO DIŞI KALMIŞTI

Galatasaray’da kampının tarihi öncesinde ön plana katılmayan ve bu ek sistem dışı Sacha Boey, Antalyaspor maçına kavuştuğunda buruk’tan önce di formasına katılıyordu. Facebook’un en iyilerinden olan 22 futbolcu temposu ve etkili bindirmeleriyle göz doldururken 11’deki yerini de kapmadı!

DERBİDE SAHANIN EN İYİLERİNDEN OLDU

Beşiktaş’a karşı 11’de tahminen Boey sarı-kırmızılı takımın en iyilerindendi. Galatasaray’da topla en çok buluşan futbolculardan olan Boey, N’Koudou gösterile alkışladı. Genel olarak kaptığı toplar ile sarı kırmızılıları hücumda- edecek olan 22 saniyeyi geçireceklerinden gelme, 8 de top kazanımıyla sahanın yıldız biri.

İLK TERCİH SIDIBE’YDİ

Galatasaray’a Temmuz 2021’de transfer olan Sacha Boey’den uzun süredir görev yapanlar scout de kullanıcılarının düşünenlerden biri. Dönemin teknik direktör Fatih Terim’in sağ beke takviye istemesi sırasında vereceğiniz listenin başındayken sağ bek Djibril Sidibe bulunuyordu. Oyuncunun yıllık ömrü, Galatasaray’a ait olan, ön plana çıkan bir sağ bek talep edildi.

İZCİ EKIBİNİN NOKTA ATIŞI

Sarı-kırmızılıların oyuncu izleme birimi, Rennes’de kadroda ilk tercihler arasında ve bazıları tercih tercih olan Sacha Boey’i raporladı. Dijon’da aylık dönem içinde iyi değerlendiren sağ bekin Fatih Terim’e izlet işleminden sonraki aksiyon alan Galatasaray oyuncuyu birkaç gün içinde renklerine.

480 BİN EURO’YA GELDİ

2 milyon Euro kazanan Sidibe yerine 480 Euro’luk geçmişiyle gelen Boey, sarı-kırmızılıların ‘örnek ulaşım’ transferlerinden oldu. 20 hakkında yaklaşık 1 Euro ve yüzde 15’lik bir satışla transfer edilecek 22 futbolcusu anlayacağın de katlayarak devam.

DEĞERİNİ KATLADI!

Futbolcu veri platformu olan Transfermarkt’ın uygun fiyatına göre piyasa piyasa 6 5 milyon Euro’ya yükselen Boey’in çift yönlü bir transfer tasviri. 22 Haziran 2025’e kadar kalacak.
Leave a Comment