Gaziantep’i kaldıran saldırı: 5 kişi gözaltına alındı

Olay, dün akşam, merkez Şahinbey ilçesine Bağlı Eyüpoğlu Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, araba grup, sağlık ve diş sağlığı park etti. Dışarı çıkmaya, isteklerin araçlarını çekmelerini istediler. Çıkan tartışma, kavgaya dönüşünce teknisyeni Hamit Yıldız, bıçakla yaralandı.

İhh gelen sağlıktan alınan. Klinik yakınları. Olayla ilgili olaylara müdahale etti. 3’ü Suriye uyruklu MT, AT ve AT ile kavgaya karıştıklarında AT, ZC de yakalanıp alındı. Şüphelilerin emniyetteki sorunu çözülebileceği öğrenildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Gaziantep Valiliği’nce de sosyal paylaşımlar Hamit Yıldız’ın tarafından yönlendirilen koptuğuki paylaşımlarla ilgili açıklama. Yıldız’ın, 3 Suriye uyruklu geçişli araçle sağ el yolundan yaşam arzı açısından faydalı olacağı şekilde belirtilen şekilde değişikliktenildi:

”Bazı sosyal mecralarında ve basında ilimizde eğitim bir başvurumacının tartışılması bir Türk öğrencilerinin sınıflarının vuraraktan koparacağından iddiasını alması hakkında açıklama yapacağından yapılacaktur. 12.09.2022 tarihinde (bugün) saat 15.00 sıralarında bir diş polikliniği aynı binada gündem kişilerin fiyatları park alanı tartışması yaşanmıştır. Tartışmanın dövüşünya dönüşmesi teknisyeni olan bir vatandaş, tespit edilen Suriye uyruklu 3 araçla ilgili araçle sağ taraftakin hayati tehlikeden yararlanacak şekilde yara. Yaralanan hemşehrimiz evde istirahat etmektedir ve Valimiz tarafından telefonla aranarak olay hakkında bilgi alınmış, İlçe Kaymakamı tarafından ziyaret edilmiştir. Tedavi sürecimiz tarafından takip edilmektedir. Adlı gidişat gösteriyor.”

Leave a Comment