“Gelecek yılki Aston Martin aracı, bu yıl devamı olmayacak”

Fernando Alonso, salı çıkışında Aston Martin takımıyla ilk test çalışmasını gerçekleştirdi.

İki kez Formula 1 dünya şampiyonu, takımla yaptığı başlangıcın kendisini olumlu yönde şaşırttığını görmüştü.

Yeni açıklamalarda bulunan İspanyol pilot, testin iyi geçtiğine vurgu yaptı ve gelecek yıl için sabırsızlandığını dile getirdi.

Alonso, “Bu test için uzun süre bekledim ve gerçekten çok hoş bir deneyimdi.”

“Yeni bir aracın direksiyonuna ilk kez oturduğunuz gün her zaman özeldir. Takıma ve araca alışmaya çalıştım, mekanikerler ve mühendislerle tanıştım, kısa sürede birçok yeni şeyi saklamaya yerleştim.”

Fernando Alonso, Aston Martin

Fernando Alonso, Aston Martin

Fotoğraf: Mark Sutton / Motorsport Images

“Kendime çok garantiliymiş gibi görünmek istemiyorum çünkü gelecek yıl her şey çalıştırılıyor. Ancak garajdaki çocuklarla iletişimden, ekiplerin potansiyellerinden, mühendislerle tanıştığım yeteneklerden elde edilen onun tek kelimeyle inanılmaz. Şu anda çok ama çok şahsiyet.”

“Hiçbir şey beni gerçekten şaşırtmadı. Araç pistte çok gözetliyor ve çok fazla sorun yaşamadan 97 tur attık. yeni bir koltuk yaptırmam gerekiyor.”

“Ayrıca, direksiyon üzerindeki tüm düğmenin yerini, radyonun sesini ayarlamak ve bu tür küçük şeyleri mükemmelleştirmek gerekiyor. Tamamen araç pilotajına konsantre olabilmek için bu hızlı işleri bir şekilde halletmek gerekiyor.”

“Yön üzerindeki düğmeyi öğrenme ve alıştıklarımdan farklı olan tüm işlemlerde ustalaşmak için simülatörde sağlanması gereken saatlerde de dahil olmak üzere kış boyunca yapılacak çok iş var. Bahreyn’e %100 hazırlıklı gidebilmem için onları doğru hale getirmemiz gerekiyor.”

“Gelecek yılın aracı şu anki araçtan çok farklı olacak, bu nedenle geri bildirimler AMR23 ile doğrudan bağlantılı değil. Çünkü mevcut araç gelecek sezona sahip olacağımız araca hiç benzemiyor.”

“Yeni araç tamamen farklı bir felsefede olacak ve mevcut araç devamı olmayacak. Ancak ayarlarla çalışma, araç geliştirme ve güç ünitesi ile çalışma konusunda farklı bir yaklaşım var.”

“Her şeyi ortaya çıkaran, tüm alanlardan en iyi şekilde faydalanan bana ve takıma bağlı.”

“Takımın enerjisini ve motivasyonunu daha sonra çıkardım. Artık şimdi gelecek yıl için gidiyorum.” dedi.

Fernando Alonso, Aston Martin AMR22

Fernando Alonso, Aston Martin AMR22

Fotoğraf: Michael Potts / Motorsport Images

Leave a Comment