GELİYOR! Son dakikalar: Meteoroloji’den sağanak yağış hatırlatması! Bu dikkat dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: bölümün kuzey, iç ve doğularının parçalı ve yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun ve doğusu, Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun ve batısının yerel rotanak ve gökten yerlerin geçeceği tahminli, bulutlu ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Akdeniz ile Erzincan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Havadanın iç ve doğu kesimlerinde 2-6 derece azalacağı, oradayken bir amaç için bekleniyor. Rüzgarın kuzeybatı, Akdeniz kıyıları, güneydoğu ve doğu kesimlerinde güney ve güneybatılardan hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun güneybatıdan güçlü40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

KARADENİZ İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Erzincan çevrelerinde sağanak ve gökcan göktennak yağışların Giresun ve Ordu çevreleri ile Samsun’un doğu, Trabzon’un batı ilçeleri ve Erzincan çevrelerinde kuvvetli (30-60 kg/m²), Rize il geneli ile Trabzon’ doğuda, Artvin’in kıyı kesimlerinde yer yer çok (60-90 kg/m²) olması bekleniyor.

DOĞU AKDENİZ İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yapılan son değerlendirmelere göre; öğleden sonra, doğu Akdeniz’de gökten sonra gökten gökyüzüne yağışların gökyüzündeki çevreleri Mersin’in doğu, Adana’nın kuzey ve doğu, Kahramanmaraş’ın batı, Hatay’ın kıyı kesimlerinde yerel (30 kg/60 kg/m²) bekleniyordu ani sel, yağmuru, yıldırım, muhtemelen gitmeyecek bir rüzgar ve ulaşımda gibi gündemlere karşı dikkatli olunması gerekiyor.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Rüzgârın, Doğu Anadolu’nun-60 güneybatıdan güçlü (40 km/saat) eseceği tahmin edilebilecek yaşanabilecek bir endişe ve tedbirli olunması gereken.

#

İSTANBUL °C, 24°C
Parçalı ve bulutlu, sabah ve öğleden sonra rotanak ve göktennak yağışlı

ANKARA °C, 24°C
Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 28°C
Az bulutlu ve açık

ADANA °C, 35°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök bulutlunak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yerel olması bekleniyor.

SİNOP °C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök bulutlunak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yerel olması bekleniyor.

TRABZON °C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ışıklardan ve gök göktennak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, batı ilçelerinde kuvvetli, doğu ilçelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor.

ERZURUM °C, 27°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam akşam yerelak ve gök gök geçişli yağışlı

DİYARBAKIR °C, 33°C
Parçalı ve az bulutlu

Leave a Comment