Gençlerimiz, üretilecek ürünler için değerlendirilebilecek bir malzemelik içinde

İYİ Parti Genel Müdürü Meral Akşener.

Akşener, “İktidar vasatlığın kutsanması politikasını yaygın hale getirirken gençlerimiz, olumlu, başarılı, becerikli seçileceklerine yönelik olarak başarılı, başarılı, becerikli seçileceklerine yönelik bir kişilikte içinde, bir savaştır ama neden cepheyi okuyoruz’ sorusuna cevap arıyor” dedi.

Sohbet ettiği bir yemeğin “Tamam, eğitim de bir savaştır da neden cepheyi okuyoruz” hakkında açıklama yapan Akşener, üniversitede anlattığını kaydediyor:

  • İktidar vasatlığın kutsanması politikasını yaygınlaştırırken gençlerimiz, yaratıcı, başarılı, becerilerle kazanılacak savaşa benzer oldukları için bir projeluk içinde; ama neden cepheyi cevaplayamayan’ sorularına cevap arıyor.

Videoda, bir üniversite öğrencisi Akşener’e şunları anlattı:

“TAMAM, EĞİTİM DE BİR SAVAŞTIR DA NEDEN CEPHE KOŞULLARINDA OKUYORUZ”

  • Yemekhane probleminden ben söz etmek istiyorum. çünkü bir şey var benim bulunduğum üniversite, özel bir üniversite, yemekler pahalı. Reddedemiyorum bunu tamam ama normalden pahalı. Benim arkadaşımız, özellikle burslu aileleri, bir tane tane yemek yiyor, bir şey içiyor. Bu, sürekli olan bir şey. Tamam, eğitim de bir savaştır da neden cepheyi okuyoruz? Bunu idrak etmeye çalışacağız.
  • Türkiye’de yetenekli olmak ya da Türkiye’de becerikli olmak değerlendiriliyor mu, cezalandırılıyor mu? Bunu sorgulamaya başlıyoruz. Dünyanın her yerinde tercih edilir. Ancak Türkiye’de tam tersi bir durum var. Yetenekli isen kafana vuruyorlar. Bir şey diyorsan, düşünüyorsan, konuşuyorsan kafana vuruyorlar. Dünyanın yerinde tıpçı, en el üstünde insandır. Hukukçu, en el üstünde insandır. Mühendis… Türkiye’de hani bunlar hiç yokmuş gibi. Hatta varsa da suçluymuş gibi davranılıyor. Ben, bunu idrak edemiyorum. Yani bu, bence eğitimden daha büyük, barınmadan da daha büyük, ondan daha büyük. Yeteneksizin sınavsız yarışmacıların cezalandırılması var Türkiye’de.

Akşener ise öğrenciye, “Vasatlığın kutsanması denir ona literatürde” yanıtını verdi.

.

Leave a Comment