Google Chrome’da Gizli Sekmelere Parmak İzi Kilidi Geldi

Android telefonlar için Google Chrome tarayıcısının sekmelerini daha da gizli hale gelecek yeni parmak izi özelliği geldi. Açması zor olan özelliğin nasıl olduğunu anlattık.

Google Chrome, gerek bilgisayarlarda gerek akıllı telefonlarda sahip olduğu bir tarayıcı. Chrome, Android cihaza ilk geldiğinde şu anki kadar çok fazlalık seçeneği yoktu. Chrome, barındırdığı özelliklerle akıllı cihazlardaki en iyi yıllar tarayıcı geldi.

Bu bölümde şimdi bir yenisi daha ekleniyor. Artık Android bölümünden Google Chrome’da bölümden sekmelere uygulamadan çıktıktan sonra yeniden ulaşmak için parmak izi tanıması isteyebileceksiniz. Çocuklara yönelik olan çiftler haricindeki hiçbir şey için, o sekmelere ulaşamayacak…

Google Chrome sekmelerinde parmak izi özelliği nasıldır?

chrome sekme gizli

  • Adım #1: Android’den Google Chrome’a ​​girin
  • Adım #2: Adres Tercümanı”chrome://flags/#incognito-reauthentication-for-android“yazar
  • 3. Adım: Gizli mod için cihaz yeniden kimlik doğrulamasını etkinleştir” onayla ‘Etkinleştirilmiş’ (Sizde ‘Default’ olarak gözükecektir).
  • Adım #4: Chrome’u yeniden tasarlanmış
  • Adım #5: Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik’e yeni “Chrome’dan ayrıldığınızdan sekmeler kilitlensin.” aktifleştirin.

Not: İlgili Chrome ayarlarına yönelik bir süre için planınız.

Bu sevecen Chrome sonra mezuniyette Google’u özel sekmeye girişta ve hayaldedetmek sekmeler kaybolmayacakparmak izini okutup tekrar denemektesiniz.

İLGİLİ HABER

Google’dan Güvenliğiniz İçin Kritik Uyarı: Chrome Tarayıcınızı Hemen Güncelleyin!

Google Chrome’un özel sekmeden sık kullananlar için bir eklenti olmuş. Siz ne istiyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak :
https://arstechnica.com/gadgets/2022/09/chrome-for-android-gets-fingerprint-protected-incognito-tabs/

Leave a Comment