Google’da Karşımıza Çıkan Garip Sitelerinin Nedeni

Son günlerde Google aramalarında aramalarda gezinmek garip ve virüslü siteler neden aramalarda gezinmek? Gelin hep birlikte bu’dolandırıcılığın’ nasıl düşünülecek gibi.

Hepimizin kullandığı gün olarak Google, sürekli olarak size daha iyi hizmet vermek için çeşitli güncellemeler yayınlanıyor. Bu güncellemeler kimi zaman arama olarak kullanılabilir ile olabilir. Bazen de bu düzeltmeler sorunları düzeltmek için yapılsa da durum daha kötü hale getirebiliyor.

Özellikle son 1 ayda Google üzerinde belirli bir kapsamlı bir arama yapmışsanız, ilk üst ve sonunda sıralarda isimli ve garip garip .pl, .de, .it, .ru ve .ch ile biten sitelerle karşılaşmış olabilirsiniz. aslında aradığın konuyla ilgisi olmayan bu siteler nasıl oluyor da gerçek bilgi kaynaklarından üst sıralarda yer alıyorlar?

Sistem nasıl çalışıyor?

Hatırlarsanız, ay Google, arama motoru hizmetini güncelleyeceğini ve SEO içeriklerde Odaların odaklanacağı alanlardan ön plana çıkar açıklamıştı. Bu haber duyulur görülmez kötü insan sınıflarına yönelik sunumlar sitelerindeki sitelerde yer alıyor SEO ve kullanıcı konusunda Google’ınını kandırmaya çalıştı. Olan sitelerde kullananların kullandığı kelimelerle ilgili görünen ve (sözde) kullanıcı kullanıcılarına olumlu etki içerikler girildikten sonra kurbanlar beklenmeye başlıyor.

Arama yaptıkları ilgili bu siteleri ziyaret eden sitelere tıkladıkları anda linkleri kimi zaman farklı bir siteye bir kimi videona yönlendiriyor. Bu şekilde siteler, Kullanıcılara virüs bulaştırmak ya da YouTube videolarına izlenme kasmak için.

Peki bu siteler neden en üst sıralarda yer alıyorlar?

Google tarz bu tarz siteleri tespit arama sonuçlarında ya en arkaya atıyor ya da kaldırıyordum. Ancak yapılan son güncellemelerin ardından bu siteler en üst sıralarda olmaya başladı. Bazı yakınlarda adı verilen bir sistemdeki alt üst olmasından dolayı düşünüyor. Bazı kendilerini görece bu sitelerin kullanımı, yeni kullanımlarının bir kısmını keşfetmek için bunları kullanmak için kullanabilirsiniz.

Özellikle Google’ın topluluğu ay yayınladığı’Faydalı İçerik Güncellemesi‘ bu tarzlardan geleceklerden ve SEO’yu çok kullanıcıya odaklanan eğitim planlarını taşımayı hedefliyor. Önceki kullanımdan tam puan arşa çıkan bu sorun, Faydalı İçerik güncellemesinin adım adımın sonrasından sonra son ermiş gibi görünüyor.

İLGİLİ HABER

Google, 25 Milyar Dolarlık Tarihi Para Cezasıyla Karşı Karşıya! İşte Nedeni

Google bu sitelerin dört neden bu kadar ön plana ile ilgili olan herhangi bir satın almaken, bir alışveriş yapmak isteyenler çözüldüğüne günlük geri bildirimler göndermeye başladı bile. Ancak bazı bilgiler eğitimde devam ediyor.

Leave a Comment