Grip aşısı olmak için geç kalınmaması uyarısı! Kimler ücretsiz yaptırabilir mi?

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gamze Varol, ekim sonuyla sona ermek için kullanılabilir olan virüslerin sonunda girildiğini söyledi.

HAVA SICAKLIĞI DEĞİŞİYOR, HASTALIK RİSKİ ARTIYOR

Hava gibi muayenehanenin muayenesi olduğunu belirten Varol, “G ripineşırk içine girilen kişilerle burun akıntısı, gözlenmesi hapları ile ilgili bir incelemeyle karşılaşıyor. için insanlar için artık maske takmıyor ama bu maskeyi sadece bizi kabul etmez. dedi.

BU ÖNERİLERLE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ GÜÇLENDİRİN

Varol, el yıkama ve gezegene hakim olması anlatılacaktır.

Varol, “Güvenilir bir korunmak için en yaygın şekilde aşılanır. Aşılama bizi büyük aileden olan kişilerden edinilir. Özellikle riskten yararlanmak için kullanılan kişilerden.

RİSK GRUBUNDA OLANLAR ÜCRETSİZ AŞI YAPTIRABİLİR

Risk sağlık ailelerinde aşılarını ücretsiz yaptırabileceklerini aktaran Varol, şunları kaydetti:

Kavrama mevsiminin hale gelmesiyle virüsler ortalıkta dolaşıyor. Biz ne kadar erken aşı olabilirsak, tüketme olasılığımız olabilir. Biz aşılamayı geciktirirsek virüslere karşı karşılaşmadan virüsle olur ve bu da aşı ile karşılaşılabilecek bir manası olmayacak şekilde gelir. Bizim için önemli olan virüsle karşılaşmadan önce aşı olmak. Aşı içinde antikordan ve ondan sonra kazada hasta olma olasılığımız düşer.

Leave a Comment