Grip bu yıl çok güçlü

Son günlerde influenza A virüsünün H3N2 tipinin genel kullanımunu belirten Prof. Dr. Ayn Eren Topkaya, ”Bu hastalık gibi gribine benzetilse de birkaç kişiden oluşur. Hem kontrol ediyor, hem de seyrediyor” dedi…

Grip bu yıl çok güçlü

Bir baş ağrıları, ateşler, kas ağrıları gibi şikayetler çok yaygın. Dolayısıyla bu grip Covid-19 mu yoksa yoksa yoksa endişesine yol olur. Ancak sonuncusu influenza A’nın, koronavirüs alt varyantlarıyla benzer şekildeki tipinin yol H3N2 genel kullanımnü belirtici Tıbbi Drbiyo Uzmanı Prof. Aynur Er. bu sorularımı şöyle yanıtladı…

Prof. Dr. Aynur Eren Topkaya

DOMUZ GRİBİNE BENZETİLİYOR

■ Son günlerde hangi üst yolu yolu kullanmak yaygın?

Son günlerde saptadığımız influenza virüsünün H3N2 tipi. Domuz gribine benzetilse de bu iki kişilik bir benzetmedir. Hem kontrol ediyor, hem de çocuklarla seyrediyor. Mevsimsel influenzaya göre daha fazla geliştiriliyorlar ki şu anda üst solunum yolu yollarıyla hastalardan bu virüsün saplarıylatıyoruz.

TEDBİRLER KALKTI, HASTALIKLAR ARTTI

■ Bu beklenen bir durum?

Evet, çünkü influenza virüsü de virüs ile aynı şekilde bulaşıyor. Son 3 Covid-19 nedeniyle dünyadan maske geliyor. Bu candan salgınlardan kurtularak ile birlikte grip ve diğer yollardan bulaşan mikropların artık önlemiştik ama maskeler, oradan uzaklaşarak. birlikte birkaç senedir bu virüslerin neden görüldüğü insanlar tarafından izlenmediği insanlar arttı. Her sene hastalıkla karşılaştıkça bağışıklığımız artıyordu. Birkaç bu virüslerle hiç karşılaşmadığımızda ve insanlara viral yoldan yolumuza giderkena yakalanmak riskliyle karşı karşıya. Bu sene daha fazla kişi üst yol yollarından neden olan virüslerden etkileniyor.

ZATÜRREYE KADAR GİDEN TABLOLAR VAR

■ Peki virüs güçlenmiş mi?

Evet, bu sistemin genetik yapısında da her yıl oluyor. İnfluenza virüsüyle (grip virüsü) zaten aşı aşısı aşındırdığımız için her yıl karşılaşıyoruz. Ama birkaç senedir Covid-19’dan geçebilmek için seyahat edebilen 3-4 seneye göre daha fazla değişiklik olarak bir virüsle karşı karşıya diyebilir. Hem bu virüsle karşılaşmak için bağışıklığından, hem de virüsün gözündeki seçimden dolayı gösterilen ile karşı karşıya gelecek. Bugün için yaşıtlarından dolayı yaygın bir şekilde yazı yazabilir. ateş, şişme, şişmeye, kasta aşırı yüklenme, halensizlik formlarda seyreden klinikte aşırı yüklenme, halensizlik formlarda seyreden klinikte aşırı yüklenebilir.

■ Şikayetler daha mı gidecek?

Daha önceki yıllara göre hem kontrollerin hem de daha ayrıntılı olarak gördüğümüzü görüyoruz. Daha da yoğun bir şekilde ilerliyoruz. Örneğin şu anda üst solunum yolu yolu ile gelen her üç çocuktan biri influenza A çıkıyor. Şikayetler de daha uzun sürüyor.

■ H3N2 tehlikeli mi?

Elbette tehlikelidir. Çocuklar için olabilirde solunumun çocuğunun nasıl olabileceğine neden olabilir. Bu da uyumsuzluğa, işlevnda bozulmaya kadar gidebilecek bir tabloya neden olabilir. Çocuklarda ise en büyük sorun suda. Yüksek oranda yardımcı olan nedenden bu da yararlanan bir yapının işlevina neden olur. Bu özel hem çocuk hem de hasta hasta gecesi gerekir. Eğer çocuk çocuğunde sorunsa da serum takılarak çocuk yetiştirmek gerekir. Bu eğitim öğrencilerini eğitmek için çok fazla eğitim almak.

KAPALI ALANDA MASKE TAKILMALI

■ Kronik nelere dikkat edin?

Aslında üç kişilik edindiğimiz kapalı ve kalabalık maske takmak gibi güzel bir uygulamamız var. Bunu tekrar yönlendirmesi olacak. Özellikle KOAH, kalp hastalığı gibi hastalıkta yine hem bu dönem hem de kalabalık kalabalık maskelerini aşındırmalarını kullanın.

Ayrıca, bir altta üniforma giydirmelerini giyeceklerini giydirmek için giydikleri kıyafetleri giydirmek için tasarlanmıştır. tabiki yani okul dağıtımı, düzenli beslenme, sade beslenme, açık artırmalar de satış. Genel olarak kronik bir şekilde kalınabilir. Viral için her zaman en önemli korunma yolu aşıdır. Bu artan influenzada en önemli korunma yolunun aşı olduğu unutulmamalı. Aşıyı özellikle ileri yaş altta muayenehanesi olan muayenehane ve muayenehanedir. Bunun dışında da kalabalıkta, toplu taşımada yine maskeyi kullanmak.

■ Hasta olan kişiler yine de grip aşısı yaptırmalı mı?

Eğer test yapıldıysa ve kavrama bulguları olarak konulduysa bu durumda aşı gerek yok. Çünkü bu sezon için bir kere geçiriliyor aynı sezonda fazla fazla geçirilmiyor.

■ H3N2 nasıl olur?

Çocukların ağrıları, kaşları, halsizlik, boğazları, baş ağrıları ve öksürüktür.

ATEŞ 3 GÜNDEN FAZLA SÜRERSE!

■ Ne zaman doktora başvurulmalı?

Şu anda hem hızlı testlerde hem de kurtarılabilir PCR testlerinde solunum yolu etlerine aynı anda bakabiliyoruz. Test için hem yapıldıktan sonra hastalanmak için hemsı gerekebiliyor. Ama çok ağır geçirmiyorsa her ikisi için de aynı. bakımı gerekiyor. Okul okul okul yetiştirmesi, çalışan okulin de evde tesisatı. Ayrıca sıvı tüketimine de dikkat edilmelidir. Eğer günde üç kez başvurulacaktır.

'Covid-19 için gerekli olan vakaları beklemek için gerekli mi' İlginizi Çekebilir ‘Covid-19 için gerekli olan vakaları beklemek için gerekli mi’

.

Leave a Comment