Guidetti depremi! Büyük iddia… – Spor Haberleri

Voleybolland Kadın Milli Takımı Başantrenörü Giovainni Guidetti iddiasıyla çalıyor. İtalyan antrenörün Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ile olan sözleşmesini 2024’ü beklemeden bugün yarın feshedeceği iddia edeliyor. Volley News haber sitesi federasyonun erken fesih kararı alacağı öne sürüldü.

YOLLARI AYIRMA KARARI ALDILAR

Söz konusu habere göre, TVF, 2024 Paris Olimpiyatları’ndan sonra sözleşme bitecek olan Giovanni Guidetti ile yolları erkenden ayırma kararı aldı. Haberde, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın eleştirilerine karşı her zaman İtalyan antrenörü gezisine dikkat çekerken, “Ancak iki taraf arasında Dünya Şampiyonası’nda hayal şampiyonasının sonunda sonucundan sonraki hareketler başladı” ifadesini kullandı.

FEDERASYON SESSİZ

Çıkan haberler sonrası Voleybol Federasyonu sessizliğini koruyor. Federasyonun yapacağı resmi açıklama merakla bekleniyor.

İTALYA MİLLİ TAKIMINA GİDEBİLİR!

Haberde Guidetti’nin Türkiye ile ayrılması halinde İtalya Milli Takımı’nın başına geçebileceği de bir yere sürüldü. voleybol Haberleri, “Guidetti’nin Davide Mazzanti’nin yerini alacak ilk tercihi olacak bir sır değil” değerlendirmesini yaptı. Bu durumdaki ünlü antrenörün Vakıfbank ile de genişlemeleri ayırması öne sürülüyor.

VAKIFBANK’LA TARİH YAZDI

50 yaşındaki Giovanni Guidetti, 2008 yılında bu yana Vakıfbank Kadın Voleybol Takımı’nı çalıştırıyor. İtalyan hoca, Vakıfla Avrupa ve Dünya şampiyonlukları dahil olmak üzere sayısız başarı kazandı.

BAHAR TOKSOY’LA EVLENDİ

2017 yılından itibaren “Filenin Sultanları” adıyla bilinen Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımı’nın başantrenörlüğünü de üstlenen Guidetti, bunun yanı sıra voleybolun tabana oranları çalışmalarda da aktif rol aldı. Guidetti, eski milli voleybolcu Bahar Toksoy ile evlenerek, tabiri caizse “Bizden biri oldu adeta”…

.

Leave a Comment