Haftada ortalama 5 bin satış mağazasını veya imalat yapanı değerlendirme

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen hafta bir video yayımlayarak sokaklarda yaygınlaştığım zamandaki uygulamalarıyla karşı yurttaşları uyaran, “Türkiye’de bir metamfetamin uygulama var. Saray’ın düzeni bu uygulama besliyor. Breaking Bad Süleyman zehirlenmesine göz yummuştur” kullanmıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Kılıçoğlu’nun hamburgercide alınan Amerika siparişler yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Yakalarını terk etmeyeceğiz! Kılıçdaroğlu’nu notuyla bir video paylaşarak hedef almıştı.

EMNİYET VE JANDARMA’DAN SUÇ DUYURUSU

İçişleri Bakanlığı’na Bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı ise CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun iktidara yüklenen İçişleri Bakanı Soylu’ya ‘Breaking Bad Süleyman’ ilgili videoyla ilgili suç duyurusunda bulunulduğunu duyurmuştu.

SOYLU’DAN ŞAŞIRTAN RAKAM

Bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP’nin doğrular ifadeler kullanıldığı gerçeğiyle bugünden doğrular.

Son 1 ayda ‘Bursa’da Kökünü kezu’ kapanışı Soylu, “Bin defa gelişimiz vakası geleceğiz” dedi.

Avrupa’da şovun serbest kaldığında, “Hedefimiz çevremizdeki dünyadan çılgına dönmemekten” kullanımından yararlanabilirsiniz.

“Tarihin en büyük yaşam operasyonlarını yapıyoruz” diyen Soylu, şaşırtan bir rakamlar söyleyerek şöyle konuştu:

“Haftada ortalama 5 bin perakende satışını veya üretimlerini hesaplamak. Daha dün Diyarbakır’da bin 900 kilonun üzerinde esrarengiz ele geçirildi. Gençlerimizi illete bulaştırmaya bulaştırmaya müsamaha göstermeyeceğiz.”

Soylu’nun buna sosyal medyadan tepki yağdı.

O tepkilerden bazıları şöyle:

İBB İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan: Haftada 5 bin ise Ayda 20.000, senede 240.000 işiyle uğraşan insanı bu topraklar barındırıyorsa vay halimize…

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan: Soylu, ortalama 5 bin alışverişini satın alıyor demiş. Kılıçdaroğlu, söylemiş, Soylu itiraf etmiş oldu; dünya alışveriş merkezi gelmiş! İstifa etmek için ne bekliyorsunuz?

İYİ Partili Mehmet Aslan Ne dediğinin farkında değil. Haftada 5 bin uyusturucusu ve imalatçısını ifade etmek, tanım içinde yarım sayıda torbacı olması demek. Bu nasıl skandal bir rakamlar, ya da bir hafta sonu diğer hafta sallıyor musunuz? Her iki durumda hal içler acısı, yazık!

Aylin Kotil’in iç piyasada olması bekleniyor ki 5 bin bir alışveriş satıcısı satın almakla. Tabi ne de olsa çalışma bu kadar mağazanın ne işi var diye soran yok.

.

Leave a Comment