Haftaya belediyelerin terör hücrelerine nasıl peşkeş çekildiğini açıklayacağı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Mersin Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Adana Seyhan Belediyesi, İstanbul Ataşehir Belediyesi’nin, terör örgütlerine neler götüreceği haftaya basın toplantısıyla açıklayacağı” dedi. Soylu ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, “‘Türkiye araba açığını kapatmak için satış yapıyor’ iddiasını kanıtlamayan Kılıçdaroğlu şerefsizdir” sözleriyle hedef aldı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda evler Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) 2021 Yılı Kesin Hesap Kanun Teklifi, 2023 Yılı Bütçe Kanun Teklifi ve Sayıştay raporları görüşüyor.

Komisyonda milletvekillerinin bütçeye ilişkin görüş bildirildiği esnada söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç‘un eleştirileri üzerine Soylu, geçen yıl yaptığı bakış açısı sunumunda bir değerlendirme ortaya koyduğunu ortaya koyuyor “Bu değerlendirmeden sonra hükümranlığı içinde doğal olarak PKK’nın yönettiği belediyelere nasıl terör örgütleri sızdırılmış ve orayı yönetmişlerse acaba diğer belediyelerde de böyle bir durum söz konusu mudur diye düşünerek değerlendirmede bir çözüme ulaştık” dedi.

4 CHP’Lİ BELEDİYEYİ HEDEF ALDI

Ardından Soylu, “Terör Soruşturmaları (Belediyeler)” yazılı kırmızı bir defter alıp havalandırma görevlisi olarak gördüklerini söyledi:

  • Sonuç burada. Hiç kimseyi suçlamanın bir anlamı yok. Gelecek hafta basın toplantısı ile açıkladığımda sizin söylediğinizin nasıl yalan olduğunu, belediyelerin nasıl terör hücrelerine peşkeş çekildiğini söylerim. Bütün belgeler ile beraberinde Mersin Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Adana Seyhan Belediyesi, Ataşehir Belediyesi olmak üzere bütün belediyelerle ilgili terör boyutlarına neler boyutlarım boyutlarım. Hem anlaşma yapacaksın HDP ve PKK ile hem terör örgütlerinin üyelerini oraya koyacaksın hem de diyeceksin ki: Bunun yürüttüğüsü hükümetlerin Bakanlığıdır. Yok öyle.

Daha sonra Özkoç, Soylu’ya “Neden haftaya açıklıyorsun, burada açıkla” diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine Soylu, “Sana o keyfi bu akşam yaşatmayacağım, gelecek hafta yaşatacağım” dedi.

CHP’DEN SERT TEPKİ

Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torunsosyal medya hesabından Soylu’nun iddialarına cevap verdi.

Torun’un anlatımı şöyle:

  • İftiracı Süleyman Soylu; Bugüne kadar açıkladıkların yalan ve iftira çukurunda kaldı. Sen de o şerefli koltuğa değil ancak o çukura layıksın. Açıklamazsan isim versin! Unutma: Günü geldiğinde bu milletin de sana bir çift sözü olacak. O zamana kadar elinden gelen ardına koyma.

SÜLEYMAN SOYLU: ‘TÜRKİYE CARİ AÇIĞI KAPATMAK İÇİN UYUŞTURUCU TİCARETİ YAPIYOR’ İDDİASINI İSPAT ETMEYEN KILIÇDAROĞLU ŞEREFSİZDİR

Soylu ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, “‘Türkiye araba açığını kapatmak için satış yapıyor’ iddiasını kanıtlamayan Kılıçdaroğlu şerefsizdir” sözleriyle hedef aldı.

TBMM Planı ve Bütçe Komisyonu’nda konuşan Bakan Soylu, CHP Grup Başkanı vekili Engin Özkoç’un izlediği ve kara para aklama hakkında söylediklerine yanıt verdi. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “‘Türkiye cari açığını kapatmak için satın alma yapıyor’ iddiasını hatırlatan Soylu şöyle konuştu:

  • Türkiye cari açığını kapatmak için satın alıyor. Bu salonda kiminle birlikte geliyor bu. Kara parayı aklayan şerefsizdir, hatıraları satan şerefsizdir, ispatlamayan Kılıçdaroğlu da şerefsizdir.

ÖZKAN: YARGI ÖNÜNDE HESAP VERECEKSİN

CHP Genel Başkanı Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay ÖzkanKılıçdaroğlu’na hakaret eden Soylu’ya “Süleyman Soylu asla o koltuğa haketmiyorsun. Genel Başkanımıza ahlaksızca küfür ederek konuşmasını bile bitirmeden meclisten kaçar. Derhal istifa et. Gün gelecek açıklayamadıkların için yargı önünde hesap vereceksin” sözleriyle tepki gösterdi.

.

Leave a Comment