Halk TV’de üst düzey deprem! İsmail Küçükkaya’nın FOX TV’den Halk TV’ye giden kanaldı. Gökmen Karadağ’ın istifasından sonra Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş da bıraktı

İsmail Küçükkaya’nın FOX TV’de canlanması Çalar Saatini’nin ilk programından meydana gelen Halk TV’ye dönüşmüştür. Küçükkaya’nın, Sezgin Baran Korkmaz ve Korkmaz Karaca ile yakınlığı ve ortaya çıkması. Halk TV’nin içinde hem Küçükkaya’ya verilen ücretin hem de SBK ve Korkmaz haklarında şaibe sahip olan isimlerle olan ilişkilerle ilgili kanalların içinde tepkiyle verilmiş iddiati. İlk tepki ve ünlü ekran görünümleri Gökmen Karadağ’dan gelmiş, Karadağ ‘ilkesel duruş’ ifadesini kullandığını duyurmuştu.Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu Twitter hesabından Karadağ’ı vazgeçmeye çalışsa da Karadağ karardan geri dönmedi.

Halk TV genelinde para olay olan Küçükkaya ilk geliyor, “Biz fakir bir kanalız, onu şehirde. Hedefleri, hayaller, umutları olan; geleceğin daha geleceği olan bir kanalız. İşte ben bu vizyon için. Bu kadar birikimden dedim ki… Yoktur. Kolay değil, uluslararası bir markanın kanalından gelmek kolay. demişti.

Halk TV’de akşam haberlerini sunan İrfan Değirmenci, “Halk Tv’nin okuyucusu, gazeteciliğin namusuna sahip çıkan basın emekçilerinin yapısıdır. Halk Tv’nin ondan asla vazgeçmeyen, zor olan seyircisinin yapılarındandır. Bu anlamda çok zengin bir kanaldır bu kanal. Parayla pulla ölçülemeyecek kadar zengin.” yorumla Küçükkaya’ya karşılık.

Medya Mahallesi’nde hizmet veren Arslan’ın tweetini paylaşması dikkat çekti.

ÜST DÜZEY İSTİFA GELDİ

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş da görevinden istifade Twitter’dan duyurdu. Toktaş teklifinden yararlanmaya değinmedi. Toktaş şunları söyledi:

Halk TV ile buraya kadar.

Halk TV’nin ekranönündeki fedakar emekçileriyle birlikte sayıca bizidörde, katlayan yetiştirici yetiştirmeye diktik.

Yolun açık Halk TV, yoluz açık olsun arkadaşlar olabilir. Teşekkürler @cafermahiroglu.

Birer izleyicilerimize.

Meslek odalarında en zinde en sahiplenen, en denetleyen bir izleyici kitlesine hitap eden, hem eğiticiydi.

Birer izleyicilerimize.

Meslek odalarında en zinde en sahiplenen, en denetleyen bir izleyici kitlesine hitap eden, hem eğiticiydi.

Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu istifa ile ilgili Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Kısa yanında çok başarılı işk. Fiziken ayrılsa da fikren haftadır… Yolun açık olsun olsun.

Kısa yanında çok başarılı işk. Fiziken ayrılsa da fikren postadır… Yolun açık olsun [email protected] https://t.co/tforRYreWTQ

Suat Toktaş Kimdir?

CNNTürk’te müdür, HaberTürk’te genel yayın yönetmenliği, Haber Global’de genel yayın yönetmenliği yapan Suat Toktaş, ayrılığının ilgili açıklamaları yapılmaz.

Gazeteci, genel yayın yönetmeni. 1968 Elazığ doğumlu Suat Toktaş, 1988 yılında Ankara’da Günaydın Gazetesi’nde muhabir olarak mesleğe başladı. 3,5’te gün ışığının görünürlüğünün ardından sektöre geçti. HBB, Star, Kanal D, ATV ve BRT gibi kanalda olaylar, çalışma hayatı, siyaset ve Meclis muhabirliği, editörlük yaptı.

1999 yılında CNN Türk’e geçen Suat Toktaş, kanalda önce Ankara, sonra İstanbul’da editörlük ve haber müdürlüğü görevlerinde bulundu. 10 yaş CNN Türk neslinin ardından Habertürk Televizyonu’na geçen Toktaş, 5 yıl boyunca haberin merkeziydi.

Deneyimli televizyoncu, Habertürk’ten ayrıldıktan sonra Haber Global kanalını kurup, yayına gittikten sonra kanal ile ayrılırdı. Toktaş son olarak Youtube’dan yayın yapan Babıali TVde günlük, TV 5 Haftalık tartışma programı’nda oynuyor.

Toktaş oğlu olarak da Halk TV Genel Yayın Yönetmeni idi.

GÖKMEN KARADAĞ KİMDİR?

Gökmen Karadağ 1970 yılında Erzincan’da geldi. İzmir Fen Lisesi mezunu olan Karadağ, Boğazi Üiniversitesi Endüstri Bölümü bölümünü bitirdi. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans yaptı. Aynı fakültede doktorasını yapan Karadağ, Eğitim Fakültesinde de pedagojik eğitim aldı.

Medya sektörüü HBB dış muhabirliği ile adım attı. Kanal 6, Star Tv, Kanal D gibi kanallarda görev aldı. Kariyerine TV8 ekranlarında devam eden Karadağ, kanal Acu tarafından satın alınana kadar devam etti. 2020 yılında Halk TV’de moderatörlük yapmaya başladı.

GÖKMEN KARADAĞ HALK TV’DEN NEDEN AYRILDI?

Twitter hesabından açıklama yapan, “Hoşça kal TV ve teşekkürler. 5 bilgi bir ekran ayrılığından sonra bir dönüşün geleceği. Ancak buraya kadar devam ediyor. Bu kanalın kanalın değil benim tüm izleyenlere, yoldaşlara sonsuz teşekkürlerimle… Pazar Açıkça’da oğlu kez buluşmak dileğiyle…” dedi.

Konuyla ilgili bir açıklama da, Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu’ndan geldi.

Mahiroğlu,’dan paylaşımda, “Gökmen TV’nin sadece programcısı, değil Halk TV’ beldendir, Cafer Mahir’oğlu yol arkadaşı ve yönündendir. Özel sorunlarından dolayı önemlidir. hiç şüphem yok” ifadesini kullandı.

GÖKMEN KARADAĞ EVLİ Mİ?

Gökmen Karadağ 2007 yılında Deniz Yalçın ile evlendi. Çiftin 2 çocuğu bulunuyor.

Leave a Comment