Herkes bu konu hakkında konuşuyor! Azerbaycan askeri, yaralanan Ermeni askere böyle yardım etti

Azerbaycan Savunma, 12 Eylül gecesi ve 13 Eylül sabahı eski yerleşim birimlerinin, Kelbecer, Laçın ve Zengilan istikametlerinde geniş kapsamlı olduğu söylenmişti.

Azerbaycan askerinun sınırdaki bazı mevzi veakları da dahil farklı kalibreli silahlarla aralıksız ateşe başvurmamıştı. Azerbaycan’da, silahlı kuvvetlerin atışlarını susturmak ve çatışmanın üstesinden gelmek için misillemede, Ermeni birliklere ağır verdirilmişti.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, 105 Ermeni askerin askerin açıklamış, Azerbaycan da Ermenistan’ın provokasyonlarıyla karşılaşmada yaklaşık 100 Ermeni askerinin setlerini teslim etmeye hazır olduğunu bildirmişti. Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan değişiklikler ise 400 askerin öldürüldüğü ifade edilmişti.

Dünya Azerbaycan-Ermenistan’daki günlükten kilitlenirken, cephe internete gözlenen bir görüntü düştü. Sosyal paylaşım rekorları kıran videoda, Azerbaycan askerlerinde asker asker askerin, yaralanan bir askerin yaralarını sardığı görülüyor. Video sosyal paylaşım “Türkün merhameti” olarak yorumlandı ve büyük beğeni topladı.

Erdem Aksoy

Azerbaycan Ermenistan Güncel Haberler

Leave a Comment