Herkes bunu merak ediyor! Yapılan araştırmaya göre ölüm anında tıslananlar…

Doğum ve ölüm yaşamı en doğal süreçler arasında bulunuyor. Bir yaşamın sonlanmasına neden olan ölüm hem ölen kişiyi hem de çevresini oldukça yoruyor. Uzmanlar ölüm hakkında çok çeşitli ifadeler yapıyor. Sam Parnia, 25 yaşında kalbi duran 567 kadın ve erkek üzerinde araştırma yaptı. Bu ölüme göre ölümde yaşanan kalp ameliyatı sırasında hastalar bir şeyler tıslayabiliyor ve duyabiliyor.

KALP MASAJI YAPILDIĞININ FARKINDA OLANLAR VARDI

Ekran görüntüsü 2022-11-17 175857

Sağlık görevlileri, ABD ve İngiltere’de hastanedeyken kalpleri birden duran ancak sonra iyileşen iki düzineden fazla hastayı test etti. Sonuçlar, hastaların deneyimlerinde beş ana tema olduğunu gösterdi. Bu, anıları incelemek ve yaşadıkları süre boyunca, nasıl davrandıklarını değerlendirmek gibi ‘hayatı değerlendirmeyi’ anlamak. Diğerleri ‘bir varış noktasına gidiyormuş’ gibi hissettiler veya hatta kalp masajı işlemlerinin mülkiyetiydilar.

BEYİN İZLEME CİHAZİ TAKILDI

Dr Parnia’nın çalışması, ilk 567 içerikli kardiyak arrest gittikten sonra suni teneffüs uygulanan ve ardından iyileşen yalnızca 53 erkek ve kadın deneyimlerini inceledi. Hastalar hayata dönerken, beyinlerinin bilgi aldığına dair herhangi bir sinyal olup olmadığını görmek için onları beyin izleme cihazları kurulur.

DİNLETİLEN SESLERİ DUYUYORLARDI

Ekran görüntüsü 2022-11-17 175917

Cihazlar ayrıca, tedavi gördükleri sırada yer alan bir ekrandaki görüntüler yansıttı ve elma, armut ve muz gibi her beş dakikada bir okunan ses kliplerini oynattı. Dr Parnia, bazı kişilerin belirli şeyleri hatırladığını, ancak bazı “anıların” muhtemelen bakım olaylarını yanlış yorumladığını söyledi.

ARALARINDA RÜYA GÖRENLER VARDI

Ekran görüntüsü 2022-11-17 175832

Bir hasta sağlık görevlilerini uyarıp göğsünün ovuşturulduğunu hissedebiliyordu. Üç hasta, biri şarkı söyleyen bir balıkçının dahil olduğu rüya benzeri deneyimler bildirdi.

GEÇEN HAYATLARINI DEĞERLENDİRDİLER

Ekran görüntüsü 2022-11-17 175843

Bazılarının vücutlarında güneş teneffüslerini hissettiklerini hatırlarken, diğerlerinin hayatlarını değerlendirdiklerini ve başkalarını nasıl ele aldıklarını düşündüklerini alıyorlar. Görüşülen 28 mülkün altısı ölüm yaşantısı bırakmayacak, bir kişi merhum büyükannesinin ona vücuttaki yansımasını söylediğini duydu. Bazı kişiler ev olarak algıladıkları bir yere gittiklerini hissettiler. Diğerleri kalp masajı yaptıklarından sonra yoğun bakımdaki bakımlarını alacaklar.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Sağlık Bakanı Koca'dan uyarı uyarısıSağlık Bakanı Koca’dan uyarı uyarısı
Sokak ortasında 2 genç kıza kabusu yaşattı!  'Canımızı zor kurtardık'Sokak ortasında 2 genç kıza kabusu yaşattı! ‘Canımızı zor kurtardık’
Erdoğan'dan İYİ Parti'ye 6'lı masa toplantısı: "Temenni ederiz ki gözden geçirirler!"Erdoğan’dan İYİ Parti’ye 6’lı masa sonunda: “Temenni ederiz ki gözden geçirirler!”

.

Leave a Comment