Herson Uluslararası Havalimanı, ‘askeri araç mezarlığına’ döndü

Herson Uluslararası Havalimanı, uçak, tank, diğer zırhlı araçlar ve kişisel taşıyıcı askeri dağıtım mezarlığına dönmüş durumda. Bölgenin Rus güçlerinin kontrolüne girmesinden sonra adeta bir askeri üretime dönüştüğü yönlere Herson Uluslararası Havalimanı’ndaki yıkım dikkat çekti.

Yıkım görüntülendi: Herson Uluslararası Havalimanı, "askeri araç mezarlığına" geri döndü
Fotoğraf: AA

Abone ol

Google Haberleri

Ukrayna’nın Herson bölgesinde yer alan Herson Uluslararası Havalimanı’nın ağır bombardımanlar sonucunda “askeri aracın mezarlığına” döndüğü görüldü.

Rusya-Ukrayna Savaşı’nın başladığı 24 Şubat’a kadar Ukrayna’nın Herson sivil ve askeri havalimanı olarak hizmet veren ve bölgedeki Rus güçlerinin kontrolüne girişinden sonra adeta bir askeri üsse dönüş hattı Herson Uluslararası Havalimanı’ndaki yıkım görüntülendi.

Fotoğraf: AAFotoğraf: AA

Fotoğraf: AAFotoğraf: AA

Rus kuvvetlerinin, Herson kentinin ve yerleşim yerlerinden kaçış sonrası tekrar Ukrayna’nın kuşatma kontrol bölgelerinde bulunan Çornabayivka köyünde bulunan ve adeta harabeye dönen havalimanının galibi, savaşın ağır yükünü taşıyor.

Rus kuvvetlerinin bölgede kaldığı süre boyunca “askeri lojistik merkezi” olarak da kullanıldığı anlaşılan havalimanının, hava savunma sistemi radarları, tank, zırhlı ve askeri personelin taşıdığı yanı sıra çok sayıdaki hücum parçalarının yer aldığı harabaye yöne dikkati dikkat çekiyor.

Fotoğraf: AAFotoğraf: AA

Fotoğraf: AAFotoğraf: AA

Herson Uluslararası Havalimanı’nda, birçok patlamamış mayın, mermi ve diğer cihazların ürünlerinin bulunduğu bir alanda varlığını gözetliyor.

Fotoğraf: AAFotoğraf: AA

Mayın temizleme işlemlerini henüz tamamlamadığı Herson Uluslararası Havalimanı’nı tamamen başardıktan sonra gelirken Rus askerlerince “savunma hattı” olarak kazılan ve kilometrelerce uzayan hendekler de görüldü.

Fotoğraf: AAFotoğraf: AA

Mikolayiv-Herson arasında ulaşımı sağlayan kara yolu ile Herson Uluslararası Havalimanı arasında yer alan bir bölgede, korkuluklara benzer şekilde görülüyor.

(AA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment