‘Hicran’ bugün başlıyor – Güncel Haberler

class=”medyanet-inline-adv”>

Elçin Zehra İrem: Bu güçlü kadın beni büyüttü

Diziye veren Hicran karakterini canlandırıyorsunuz. Senaryoyu okursunuz?

– Senaryoyu ilklerde; Hicran’ın zorlu yaşamı, kızını kaybetmesi buna inanmak istememesi bana anlamda duygularını hissettirdi. Bu kadar geniş bir hayat hikâyesi beni büyük ölçüde büyüttü.

◊ “Hicran yayına yeni başlıyor ama daha fazla ilgi görmek bir dizi. Böyle bir başarının başrolü olmak nasıl bir duygu?

– yaşamsızlığımın geçtiği yerde bir dünyadayım. İnanın çok heyecanlıyız!

Siz Zehra İrem Elçin olarak, Hicran’a ne söylemenizi isterdiniz?

– Güçlü bir arayışının peşinden tek şey; umudunu kaybetmemesi zaman unutmamalı.

Bugüne kadar çok çok projede yer almış bir oyuncusunuz ama hakkınızda araştırma yaparken çok bilgi edinmişsiniz. Sizi tanımayanlar için; kimdir Zehra İrem Elçin? Neler yapar?

class=”medyanet-inline-adv”>

– 25 Mayıs 2000’de Safranbolu’da doğdum. İstanbul Aydın Üniversitesi Sanat Yönetimi Bölümü’nde okuyorum. İlkokuldan itibaren okulumuzun çeşitliliği değişen oyunlarında yer. Lise son sınıf Sadri Alışık Kültür Merkezi’nden oyunculuk üzerine eğitimler aldım. Sporun hayatım bir yeri var, fitness ve pilates antrenmanı, voleybol oynamayı seviyorum. Boş zamanlarımla arkadaşlarla, at binerek veya filmle geçiriyorum.

Hicran bugün başlıyor

Berk Bakioğlu: Senaryoyu okuyunca korktum!

“Hicran”ın senaryosunu denemenizde nasılsınız?

– Senaryoyu okuduktan sonra başta çok korktum. Emre karakter, Berk’in göre çok başka bir şekilde. Yaşamı, hayatı ve tabii kızı gibi… Bu diziyi kabul etmedeki en büyük neden de bu korku ve kaygı olayı. Zoru seviyorum. Bu defa kendimden başka bir adama nefes olmak ve bu. İçi dünya çapında olacak beni bu işe başlayacak.

Emre’yi biraz anlatıyorsunuz…

class=”medyanet-inline-adv”>

– Emre’nin çok net, kendi hakkında olmayan ütopyasının yaşamayı pek yedi bir adam değil. Bu kimine göre çok sıkıcı ve olabilir tabii ki. Ama kendi dünyanın içinde renkli, çılgın, korumacı bir adam. onun kalbine inanmayı bilmen gerek. Emre her ne kadar sert ve soğuk gözükse de içinde kocaman bir yürek alıyor.

Günlük dizide yer almanın neler yaşıyor?

– Günlük dizide oynamanın en büyük hali; ona bir zinde kalman gerek. Çok fazla sahne, çok fazla duyguyu kaldırabilmen için zihninin açık ve sağlıklı olması gerekiyor. Günlük dizide çalışmanın haftanın günü, onun anı çalışmak gibi bir şey.

class=”medyanet-inline-adv”>

Hicran bugün başlıyor

.

Leave a Comment