Hint milyarder, zenginlerinden Bezos’u tahtından etti

Adani Group’un başkan ve kurucusu olan Hint iş insanı Gautam Adani, ABD’li e-ticaret devi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u tahtından dünyanın zengin en zengin ikincisi olarak listede yer aldı.

Bezosun servetinin New York saatiyle 10:38 145,8 film’de 145,8 tamamlanacak listenin ardından, Adani 146, 9 milyar kat zenginlede ikinciya yer. 1. sırada 260 milyar servetiyle Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk yer alıyor.

Analistler, servetteki maaştaki kısa süreli sınırlamaya ve büyük bir yıl boyunca 26’dan gösteren Amazon hisselerini düşünüyor.

En zengin iş insanı

Bloomberg Milyardler Endeksi’nde Milyardler 14. sıradan küresel ve genişler hızla tırmanan Ada’nin kurucusu Amiral gemisi Adani Enterprises Ltd.leri bu hafta rekorer yükseliş. Diğer taraftan, Adani Group’un bünyesinde bulunan işletme 2020’den bu yana 1000’den fazla ihtiyaç.

Şubat ayı en Asyalı iş insanı olan Hint milyarder Muke Ambani’yi geride bırakan Adani, oğlu iki ayda Bill Gates ve Fransız Bernard Arnault’u da tahtından etti. Bu gelişmeyle, ABDli teknoloji girişimcilerinin hakim olduğu ülke’nin en üstünde ilk bir Asyalı iş insanı öne çıkıyor.

Adani’nin kurucusu olduğu Adani Grubu’nun savunma ve veri projeleri dahil yatırımları bulunuyor. Adani oğlu, Suudi petrol devi Aramco’da inşaat işi de dahil olmak için zorluyoruz.

Leave a Comment