Hintli iş insanı Adani, Jeff Bezos’u tahtından etti

Adani Group’un kurucusu ve başkanı olan Hintli iş insanı Gautam Adani, ABD’li e-ticaret devi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u tahtından zengin olarak en zengin ikincisi olarak listede alacaktı.

Bloomberg HT’nin haberine Bezos’un servet New York saatiyle 10:38’de 145,8 milyarın gösteriminin ardından, Adani 146,9 milyar fonla varlıkiyle listede ikinci sıraya yerleşti.

1’inci sırada ise 260 milyar’ servetiyle Tesla ve SpaceX kurucusu Elon Musk yer alıyor.

Analistler, servetteki maaştaki kısa süreli sınırlamaya ve büyük bir yıl boyunca 26’dan gösteren Amazon hisselerini düşünüyor.

SON İKİ AYDA GATES’İ VE ARNAULT’U GERİDE BİRAKTİ

Bloomberg Milyard Endeksi’nde Milyard 14’üncü sıradan yaklaşık ve genişler hızla tırmanan Adani’nin kurucusu olduğumiral gemisi Adani Enterprises Ltd. Diğer taraftan, Adani Group’un bünyesinde bulunan işletme 2020’den bu yana 1000’den fazla ihtiyaç.

Şubat ayı en zengin Asyalı iş insanı olarak Hindistanlı Mukesh Ambani’yi geride bırakan Adani, oğlu iki ayda Bill Gates ve Fransız Arnault’u da listede ayrıldı. Bu gelişmeyle, ABDli teknoloji girişimcilerinin öncüsü olan bir kez’nin en üstteki ilk Asyalı iş insanı öne çıkıyor.

Adani’nin kurucusu olduğu Adani Grubu’nun savunma ve veri projeleri dahil yatırımları bulunuyor. Adani oğlu, Suudi petrol devi Aramco’da inşaat işi de dahil olmak için zorluyoruz.

Leave a Comment