Hyundai IQ 5 Türkiye’de satılıyor! İşte fiyat

Elektrikli IONIQ 5’in tanıtım buluşması İstanbul’da bir okul İletişim. Tamamen Elektrikli IONIQ 5 modeli, Türkiye’de sadece Progresif donanım seviyesi ile 1 milyon 970 bin liraya satılıyor.

Hyundai Assan Murat Berkel, toplantıda genel konuşma yaptığında, otomotiv hakkında bir tanımlı ve günlük planlanır.

“Berkel markamız olarak biz de bu teknolojiyle ilgili hızla devam ediyoruz. Markamız olarak biz de bu teknolojiyle ilgili ülkemizde hızla devam edecek. üretim çalışmaları için vaziyette yapılacaklar. dedi.

2021 yılı için Hyundai’nin dünya çapındaki çok elektrikli araç şeytan 3. marka olduğunu bildiren Berkel, şöyle devam etti:

“Bugünün markamızın Türkiye’de bölümündeki tüm dünyada tüm dünyada modelimiz. 2021 yılında satın alınan IONIQ 5 dünyadaki tüm dünyada bugünü ve günün en iyi tasarımda görünen ve önümüzdeki 100’den fazla satın alma içinde içinde en üstte gelmeyi düşünüyorum. “

IONI Berkel’i anlatabilecekleri 5 modelden yararlanabilecekleri ve üst düzey bir mobilite kazanımı dile getirebilir, şunları önerebilir:

“IONIQ 5 elektrikli modeller arasında seçimden zorlanacak ve kullanıcılardan çok daha fazla keyif olmayacak.” Hedefimiz, dünyadaki gibi olacak şekilde tasarlanacak yeni bir mobilite oluşturmak için yola çıkmak.

– Çevre dostu olmakla

Öte yandan toplantıda aktarılan insanlara göre, Hyundai’nin yıl önce tanıtılan ilk seri’den 45 üretimde kullanılmıştır. Geliştirilmiş teknolojiler ve AR-GE biriken yatırımlarıyla otomotivden ilklerinden olan Hyundai, BEV modellerinde de yaratarak performans, ekonomiyi ve üst düzeyde bir arada bulunur.

Çevre dostu’ ürünle, Hyundai’nin Tucson’dan sonra IONIQ 5 satışa sunulan ikinci C-SUV modeli oldu. Sadece bataryalı elektrikli araçlar (BEV) tarafından üretilen araçlara yönelik ürünler, Hyundai Motor Grubu’nun yeni otomobil platformu E-GMP’yi kullanıyor.

Ultra hızlı güç ve araç içi güç kaynağı (V2L) sahip olan IONIQ 5, gelişmiş bağlantı ve yardımlardan yararlanmaya dikkati çekiyor. IONIQ 5’in şık dış tasarımı, otomobilin modern olduğu kadar premium görünümüne de olanak sağlıyorsunuz.

Müşteriler, IONIQ 5’e özel ve doğadan ilham alan “Siyah Sedefli”, “Siber Gri Metalik”, “Aytaşı Gri Metalik”, “Atlas Beyazı”, “Kozmik Altın Mat”, “Buzul Mavi Sedefli” ve “Elegant Yeşil Sedefli” olmak üzere 7 dış rengi seçebiliyor. İç mekandaysa iki renk seçeneği bulunuyor.

-430 kilometrelik bir menzile ulaşabiliyor

IONI 5, performanstan satın alınamayan her ürün için uygun bir araçtan alınması geliyor. Hyundai, IONIQ 5’i Türkiye’ye 72,6 kWh’lik bir pil seçeneğiyle satılıyor. Elektrik motoru 225 kWh (305 hp) ve 605 Nm gibi bir performans değeri sunarak bir SUV otomobilden daha çok spor arabaları ve keyfi sunar. IONI 5, 72,6 kw pil ile desteklenirken, HTRAC dört tekerlekten çekişli (AWD) öneri sunar. Bu teknik özelliklerle otomobil, 0 ‘dan 100 km/s hıza 5,2 saniyede çıkabiliyor. IONIQ 5, bu pil çocuklara ve dört teker tekerlekten çekiş sistemiyle ortalama olarak 430 kilometre (WLTP) bir menzile dönebiliyor. Araçtaki tipi ise tek vitesli redüktör olarak. Ayrıca, elektrik eğitim gücün geri kazanımı için de yeniden canlanacak.

-Yenilikçi ultra hızlı gerilim

IONIQ 5’in E-GMP platformu, hem 400 V altyapılarını inşa edecekler. Platform, ek yardıma yararlanmalara ihtiyaç duymadan 400 V voltaj desteğini standart olarak sunar. IONIQ 5’de bulunuyor. 800 V gücünde bulunuyor, otomotiv özelliği sadece birkaç modelde. Bu özellikler, IONIQ 5’i hem rekabet hem de kullanımı çok özel bir şekilde kullanmaktır.

IONI 5, 350 kW’lık bir cihazla birlikte 18’lik yüzde 10’dan yüzde 80’e kadar tüketebiliyor. Yani, 100 km menzil elde etmek için sadece beş dakikayı onaylamak yeterli. Bu da İstanbul gibi yoğun şehir içi satışta araç sahibine üstün bir kullanım anlamı geliyor. IONIQ 5 müzik oynayabilecekleri, diledikleri zaman elektrikli bisikletlerini, televizyonları, herhangi bir elektrikli kamp araçlarını setlerini veya herhangi bir elektrikli kamp araçlarını V2L (Araç Güç Kaynağı) alabilir.

Ayrıca IONIQ 5, sistemindeki güçlü bataryaları sayesinde başka bir elektrikli otomobili de kullanabiliyor. IONIQ, aynı bilgisayar ve bilgisayar gibi. tüm elektrik aygıtları çalıştırabiliyor.


Mehmet Küçükkahveci .
Haber7.com – Gece Sorumlusu

Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

.

Leave a Comment