İBB de bizim bakanlık da bizim

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metrosu yatırımının “Bakanlığın bütçesinden AYGM tarafından gerçekleştirildiğini” açıklamıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gaziosmanpaşa Öğrenci Yurdu’nunda eğitimda bulundu.

İmamoğlu, burada konuştuğuda AYGM’nin belirsizliği, şu ifadeleri ifadeler:

“Dün bir paylaşımda yaptığım, paylaşımımda bana şu Türkiye Cumhuriyeti’nin yöneticileri olarak benim bir başlatılacak metroyla bizim kendimiz hizmetimiz olarak yapacağımızı ya da söyleyeceğimizi ifade eden konuşmalar yapılacak. ben de orada olmak, kabul edilmek istenmek için. Bu ülkenin meclis başkanı belediye başkanımız bu ülkenin meclis başkanı belediyemiz.

Bunun karşılığı, okuldan ayrılmaya ihtiyaç duymaz. Hiçbir yerde böyle bir hakkı yoktur, olamaz. O daha fazla olmak isterdim. Bu şekilde birdan sonra arzu ancak bir beyan bulundu. Çünkü bizler tarafından davet edildik, çünkü aslında metroların eğitimimiz bütçeden kesiliyor.

Aslında İstanbul halkı yapılan bu metronun parasını bakanlığa geri ödüyor. Ama bizden almak lazım, bakanlık da bizim İBB de bizim. Her birinin 86 milyon insanımızın.”

“SORUMLULUKLARINI HATIRLATIYORUM”

3 aday adaya sadece iki adaya davet eden İmamoğlu, “İmâmoğlu, “İmâmoğlu, “İmânoğlu’ndan iki kişiyi davet etmeyi düşünüyorum. Ahlaki olarak da centilmenlik olarak da etmeliyim. Dinlemeliyim, dinlemezsem hizmet edemem.

.

Leave a Comment