İBB, imar izni haberlerinin devam etmesi Burak Akbay’ın annesinin evde zabıta şirketi teslimi Sözcü’de İmamoğlu treni treni

T24 Haber Merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlule Sözcü gazetesinde yaşanan olaylardan bir gündemde.T24’ün sahibi olması nedeniyle, imar haberlerinin satın alındığı Sözcü gazetesinin gazetesi Burak Akbay‘ın annesinin annesinin “Hakkınızın ihbarı var” denilerek zabıta ürünleri gönderilince İBB/İmamoğlu haberlerinin gazeteye girmemesi kararlaştırıldı.

Sözcü Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz’ın da, “İmamoğlu ile ilgili iki bir problemimiz var. Bize ne sorun. Ne kadar ağırsanız gazeteciler olarak size de çok ağırınıza gidersiniz, bize hak verirsiniz. Gazetenin üzerinden, gerçek bir haberin üzerinden yapılan bir hareket söz konusu. Bir haberciden inmek için gazeteye yapılan bir hareket var. Çok yanlış şeyler” Sözcüklerle belediyenin zabıta saldırısını kastettiği belirtiliyor.

Sözcü koridorlarında, İmamoğlu’na haber ve fotoğraf ambargosu seçimlerini yapan Burak Akbay’dan konuşuluyor.

Ne olmuştu?

Sözcü gazetesinin Eylül’den yayınlanan haberlerinde İBB ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yer vermemesi dikkat çekmiş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 28 Ekim’de İstanbul’da İmamoğlu ile birlikte bakış açısı toplantısını haberleştiren Sözcü’nün Kılıçdaroğlu’nun birlikte olan ile kullanmaması gündem olmuştu.

İsmail Şahin’in 11 Haziran’da ”İBB’nin Levent’teki olay yerinde gösterilecek isimler” ve 28 Temmuz’da yayınlandı ”İmar planı iptal edilen Etiler Polis Yüksekokulu arazisinde inşaat devam ediyor!” Tıp haberlerinin İmamoğlu ve Sözcü’lerinin tıbbi örneklerinin başlangıcından neden olduğu iddia edilenti.

İBB’ye yakın olduğu bilinen Twitter hesabı Sözcü gazetesinin İ’ye sansür paylaşımlarından medyaskopları yapılırken iddialara yönelik olarak’tan Ali Deniz Çakır’a yayılan Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz, gerçekleri BB doğruladı.

yandan İBB’den inceleme öncesi resmî bir yapılmadı.

TİKLAYIN | İmamoğlu’ndan G.YY’nin ilk kullanımından, gazetecilerin de çokna gider!

Leave a Comment