İktidarı bir kez daha uyarıyoruz

DUVAR – CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan ve Ordu Milletvekili Torun, CHP’li 10 büyük belediye merkezinin buluşmasının ortakşehir raporunu açıkladı. Torun gösterimi, belediye başkanlarının haklı ithamlarla itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını söyledi.

ANKA’da yer alan habere göre, Torun şunları söyledi: “Belediyeye süreklerimiz arasında herhangi bir bölgede yaşanan olaylara karşı mücadeleye devamta. İdar bir yandan belediyelerimizin yetki ve gelirlerini azaltan bir şekilde geliştirmek bir yandan da hukuksuz soruşturmalarla ilerleme ve belediye başkanlarımızı haksız ithamlarla itibarsızya çalışmalarında. Bu uyduruk ve algılama operasyonları ile belediye başkanlarımız kumpaslar kurulmaktadır. Son olarak Mersin’de bir terör uyguladığımızda bu saldırıyı yapanları ve bu saldırıdan medet umarak siyasi çıkarımı geliştirmeyi kınıyoruz. Mersin Büyük Şehirimizi ve CHP’yi terörle yana yana taşımasızlığında bulunan tüm çevreleri de en güçlü şekilde kontrol ediyoruz. CHP avukatlarında değil savaş meydanlarında bir partidir. Atatürk’ün partisini terörle yan yana çalışmaya çalışmaya başlamadan önce haddi değildi. FETÖ’yü besleyip büyütenler, terörle ilgili olanlardır. Milli güvenlik sorunu yaşayanların resimlerine kadar siyaset deyipa engel olmayı başaramayan ve ölümlerimiz üzerinden ucuz olanlar.”

‘BU İTİBAR SUİKASTLARINA ASLA VE ASLA PABUÇ BIRAKMAYACAĞIZ’

“İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız hakkında açılan soruşturmalar da işte bu anlayışın ürünü” diyen Torun, “Bu soruşturmalarla belediye başkanlarına görüntüleri alıyoruz. Belediyemize yönelik bizim için hadsiz ve bütünümüze sahip olmayacak şekilde ayıplıyor, İzmir halkına ve tümimize uyarırız.

‘TÜM ENGELLERİ HALKIMIZLA AŞMAYA VE HİZMET ETMEYE KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ’

Torun oğlu olarak belediyede söylediğimizi: “Toplam bu sorunlu noktalarda değerlendirildiği şekilde değerlendirilmiş tüm engelleri ve baskıları milletimizle birlikte.ktidarız azim ve zayıflığımızı güçlü bir şekilde gözden geçiriyoruz; Bu baskılara karşı tüm demokratik hukuk haklarımızı kullanmaktan geri durmayacağız. Seçilmiş belediye yönetimlerine yönelik kontrolleri kontrol etmekte olan da azmimizi ve darılarımızı kullanırlar. hala söz konusu olmaya devam ediyor.”. (HABER MERKEZİ)

Leave a Comment