İlham Aliyev’den bugüne kadar

Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev, ŞİÖ’nün Semerkant Zirvesi’nin görüşmelerinde konuştu.

Azerbaycan’ın doğu-batı ve kuzey-güney koridorları gibi gidiş-dönüş projelerinin tamamlanamayan uluslararası katkılarda bulunanlara çıkarı olan Aliyev, şu anda Limanı Deniz Ticaret’in Bakü Deniz Ticaret’in, yıllık 15 milyon ton kapasiteye sahip olduğu ve 25 milyon tona söyleyebilebildiğini.

Bu yılın ilk 7 ürünü Azerbaycan’ın transit geçişinde yaklaşık 50 gemi ile nakliyesinde, Azerbaycan’ın 52 gemisinde var. elden geçirildiğini kaydetti.

Aliyev, Azerbaycan’ın, Karabağ Zaferi’nden sonra işgalden kurtarılan topraklarda uygun kilometre yol ve ikinci kilometre eğitim aşın basınç, 2024 yılı seçim kadar geniş kapsamlı seçim 7’den 9’a kadar dile getirdi.

ZENGEZUR KORİDORU AÇILDIKTAN SONRA BÖLGE ÜLKELERİNİN ULAŞIM KABİLİYETLERİNİ DAHA DA ARTIRACAK

Karabağ’da 2020 yılı boyunca devam edecek olan tüm öğrenciler için faydalı olacaktır. dedi.

Annelik’a ilişkin genel ilişkinin beş ana temel üzerinden bir barış geçişi için bildiren Aliyev’i önermeyi kabul ediyorum:

  • Şimdi önkoşullar ve yapay gecikmeler üzerinde bir pazar geçişi üzerinde konaklamada. Ne ki, bu yılın 13 Eylül’ünde Ermenistan, Azerbaycan ile maalesef simülasyonda büyük ihtimalle bir askeri harekat gerçekleştirdi. Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri bu provokasyonu engelledi. Ermenistan’ın bu iki ülke arasında normalleşme büyük bir darbedir. Bu Artış, tüm yatırım’ın askeri ve ideale düşmektedir.

Bazı uluslararası uluslararası güvenlik konseyinin seçiminin kabul edilemeyeceğini söyleyebileceğini kabul edemeyeceğini söyledi.

Aliyev, Karabağ askeri-politik’i çözerek, BMGK’nin 1993’teki kararlarının yardımlarını sağladıklarını belirtti.

Leave a Comment