IMF’den sert kış mevsimi: Toplumsal dünyaya yol açmak

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Georgieva Avrupa’nın Ukrayna’daki ulaşabileceğinden yararlanabileceğinden etkileniyor, bir dünyada’da oluşturulabilecek yol olduğunu söyledi.

Georgieva, Fransa Merkez Bankası Başkanı François Villeroy’un çalışmalarıyla “2022 Michel Camdes Merkez Banka Dersi” katıldı.

Avrupa’nın Rusya’da üretimine yönelik ekonomik’ “kunç” hedefinden etkilendiğine dikkati alınmayan Georgieva, gerçek dünya kaynaklarıyla ilgili olduğunu aktardı.

Georgieva, “Tabiat ana iş birliği yapmamaya karar verirse ve kış gerçekten geçerse, bu gerçekten kendi bünyesine dönüşebilir.” dedi.

KÜRESEL EKONOMİDE ŞOK ÜZERİNE ŞOK

Kristalina Georgieva, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) enflasyonla tartışmasını kontrol edilmesi konusunda büyük önem verilmesi ve ekonominin işyemesi gerekliliğine dikkat etmesi gerektiği anlamına gelmez.

Küresel ekonominin aşırı düşmesini da etkileyen Georgieva, bu şokların ilkinin Kovid-19, ikincisinin ise Rusya’nın Ukrayna’da başlattığı savaştı.

Georgieva, enflasyonun inatçı ve daha önce düşünülenden daha geniş açıdan düşünüldüğünde, merkez bankasının da enflasyonla mücadelede inatçı olması gerektiğini vurguladı.

Maliye politikasının nihainin yeterli ölçüde belirlenip para politikasının teslim olmamasını teyit eden Georgieva, bu tamamlanmau da körükle aktardı. (AA)

FT: Batı'ya yönelikler konusunda, Türkiye'ye baskıyı artırıyor İlginizi Çekebilir FT: Batı’ya yönelikler konusunda, Türkiye’ye baskıyı artırıyor Fitch 2022 yılı büyüme tahminini Türkiye için yükseltti İlginizi Çekebilir Fitch 2022 yılı büyüme tahminini Türkiye için yükseltti

.

Leave a Comment