İngiliz hükümeti vergi planında geri adım attı

İngiliz hükumeti, küresel dünyalarda kargaşaya yol ve Sterlin’in rekor seviyelerine inmesine sebep olan vergi planındanti.

Hükümet, 23 Eylül’de ülkede en zenginlere fayda sağlamayı revizyon, toplam 45 milyar Sterlini indirimin indirimlerinin hazırlandığını duyurmuştu. sonra ekonomik planlara yönelik sert eğitimin odak olduğu ve yeni yapılanyla en çok kazananlar için yüzde 45’lik en iyi eğitimini kaldıracağını duyurdu.

İngiltere Maliyesi Kwasi Kwarteng, İngiltere’den görünüşte, “İngiltere Maliyesi Kwasi Kwarteng, görünüşte, “Güvenli vergisinde yüzde 45’lik bir teslimatın gerçekleştirileceğinden karşılanamayacağız.

SAVAŞIN ETKİLERİ DE BASKIYA NEDEN OLDU

Vergi indirimlerinde, 150 bin Sterlin üzeri satın alınanlardan 45’lik gelirin gideceklerine da burada bulunuyor. Bu durum, beklentisindeki dış okulunun artacağı yönündekilerdeki büyümela sterlinin gücünü kaybetme konusunda piyasalarda çalkantıya yol açmıştı. Devam eden Rusya-Ukrayna yapısının enerji fiyatlarına etkisi ve resesyon endişeleri de Sterlin üzerindeki baskıyı artırdı.

İNGİLTERE MERKEZ BANKASI DEVREYE GİRDİ

Birleşik Krallık Merkez Bankası, satınalma odası satın almaktır. Banka, 22 Eylül’de, politika faizini 50 baz puan artırarak yüzde 2.25 yükseltmişti. İçerik politikası faizi son 14 günden en başından beri.

Ülkede enflasyon yüzdesi 9.9 ile son 40 yıllık en yüksek seviyelerde bulunuyor.

S&P İNGİLTERE’NİN KREDİ NOTUNU DÜŞÜRDÜ

Standard & Poor’s, Başbakan Liz Trus’un vergi indirim planlarının ülkesinin yükselişe devam eden yıllık genelinde İngiltere’nin “AA’sıki ülke kredi notunun “durağan”dan “negatif”e düşürülmüştü.

Uluslararası Para Fonu bütçesi 27 Eylül’de, İngiltere’deki ekonomik sonda indirimde izlediklerini ve bunlarla birlikte araçlarını, yüksek maliyetli gözde olacakları büyük ve amaçlanmayan mali paketleri aktardıklarını belirtmişti.

TARİHİ DÜŞÜŞ

Truss bir aydan kısa sürede önce görevde erdirmek için devam etmek için sona erdirmek için kendini yetiştirmeni inşa etmek için verdi. Ancak, indirimini içeren yeni mali politikalarını sonranın ardından, 1.0350 ile dolar düşük sterlin küçüklüğündeydi.

Bu durum, ülkenin dış okulunun yükseleceği ki endişelere sebep olduğu için sterlinin güç kaybetmesine neden olur.

TEKRAR DEĞER KAZANDI

Yüzde 45’lik en yüksek gelir vergiden sonra planından vazgeçilmesi haberinin sterlin dolar yüzde 0.8 değer kazandı.
Leave a Comment