INSTAGRAM’A YENİ ÖZELLİK | İnstagram’da hikayeler artık… – Son dakika HaberleriPopüler sosyal medya platformu Instagram,” için yardımcı olacak bir yardımcı gidiyor. Şirketten gelene göre, 15 saniyelik sürekilerin süresi artık 60 saniyeye uzayacak.


Bu, hem dijital içerik oluşturucuların daha az hikaye doldurmaya ve izleyicilerin de daha az hikaye görmesine izin verecek.


INSTAGRAM HİKAYE SÜRELERİ 60 SANİYEYE ÇIKIYOR


ShiftDelete’in haberine göre; Instagram bir önceki hikayelerin benimsediği konusunda kendini geliştirdiğini duyurmuştum. Hatta Türkiye’deki kullanıcılarda test edilen bu özellikler, “Daha uzun hikayelerle tanışma” sloganıyla ortaya çıktı.


Meta’nın onayladığı son yardım, 60 saniyeye kadar nasıl olacak şekilde yüklemeye yol verecek.


Konuyla ilgili olarak mevcut Meta form, Instagram’daki gelişimin yollarını üzerinde açıklamalarını ifade etti. Sözcünün görene göre, videolar artık otomatik olarak 15 saniyelik kliplere dönüştürülmek yerine 60 saniyeye kadar oynatılabilecek.


Hikâyedeki gönderimdeki bu yardım gönderilmeden uzatılması bekleniyordu. 15 saniyelik kısıtlamaydı, özellikle medya fenomenlerinin her gün sosyal hikaye yüklemesine yol açıyordu. İzleyiciler ise sürekli yeni hikayeye geçiş yapmak zorunda kalmakdu.


REELS İÇİN DEĞİŞİKLİK YAPILMIŞTI


Popüler sosyal medya platformları son video hakkında kritik seçime gitti. 60 saniyelik video için 90 saniyelik görüntüye alındı. Ayrıca 15 dakikadan kısa olan videolar otomatik olarak Reels’e erişiliyor.


Instagram’ın gözdesi tek konu Hikayeler değil. Şirket, Twitter’daki Retweet benzer olacak şekilde olacak şekilde yeniden paylaşmasını mümkün kılacak.
.

Leave a Comment